Haftada Bir Sefer Bunu Kullanın ve Yüzünüz 10 Yaş Genç Görünsün

Haftada Bir Sefer Bunu Kullanın ve Yüzünüz 10 Yaş Genç Görünsün
24 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.573 kez okundu.

Bu, yüzyıllar boyunca Japon kadınların kullandığı bir şeydir ve pirincin cildinize olan faydalarını duyunca şaşıracaksınız.

Pirinç kepeği yağı, pirinç kepeği tozu ve pirinç suyunu cildinize uygulamak cildinizin dokusunu değiştirir ve rengini açar. Bu sayede cildiniz daha pürüzsüz olur ve koyu lekelerden de kurtulursunuz. Aynı zamanda beslenmenizi de pirinç ile zenginleştirebilir ve antioksidan etkilerinden faydalanabilirsiniz.

Pirinç, linoek asit ve skualen açısından zengin bir kaynak olmasının yanı sıra, cildinizde kolajen üretimini arttıran güçlü bir antioksidandır. Aynı zamanda cildinizi de kırışıklıklardan korur. Bunlara ek olarak skualen cildinizi güneşin zararlarından korur. Bol miktarda E vitamini ve gama oryznol da pirinçte bol miktarda bulunur ve bu bileşenler kalp sağlığınızı korurken, kolesterolü de düşürür.

Pirincin, cildinizin yenilenmesi açısından harika etkileri vardır ve Japonlar dışında bu bilgiyi çok az insan bilmektedir.

Pirinç bazlı bir maskeyi bugün sizlerle paylaşacağız ve bu sayede cildinizdeki kırışıklıklardan kurtulacak ve cildinizin parlamasını sağlayacaksınız.

Malzemeler

  • 3 yemek kaşığı pirinç
  • 1 yemek kaşığı süt
  • 1 yemek kaşığı bal

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Pirinci haşladıktan sonra, süzün ve pirinci haşladığınız suyu bir kenara koyun. Daha önceden ısıttığınız sütü pirince ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı iyice karıştırdıktan sonra için balı ekleyin.

Maskeyi temiz ve kuru cilde uygulayın ve kurumasını bekleyin. Daha sonra maskeyi çıkartın ve yüzünüzü pirinci haşladığınız su ile yıkayarak temizleyin.

Pirinç suyunun antioksidan ve şifalı özellikleri vardır. Bu sayede cildinizi nemlendirir ve dolaşımı hızlandırırken, yaşlılığa bağlı lekeleri yok eder ve iltihaplanmaları azaltır. Pirinç suyu size canlı, sağlıklı ve nemlendirilmiş bir cilt sağlayacaktır. Aynı zamanda sizi güneşten de koruyor olacak.

Bu karışımı haftada bir gün olarak uygulayın ve çok kısa bir süre içerisinde en az 10 yaş daha genç görünün.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git