Bu Harika Antik Bitki Şeker Hastalığını Tedavi Edebiliyor

Bu Harika Antik Bitki Şeker Hastalığını Tedavi Edebiliyor
16 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 922 kez okundu.

Şeker hastalığı tedavisi zor bir hastalıktır ancak bunun için doğal bir çözüm olduğunu bilmeniz gerekiyor. Birçok bitki güçlü şeker hastalığı karşıtı özelliklere sahiptir ve bunların çoğu antik zamanlardan beri şeker hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır. Elbette tüm antik tedavi yöntemleri güvenli değildir. Şeker hastalığı için arsenik ve uranyum da kullanılmıştır ancak bu maddelerin hastalar üzerindeki etkisi oldukça yıkıcı olmuştur.

Neyse ki, fasulyenin şeker hastalığı karşıtı özellikleri keşfedildikten sonra bu gibi maddeler bir kenara bırakılmıştır. Şeker hastalığı, bedeniniz yeterli miktarda insülini doğru bir şekilde üretmekte başarısız olduğunda ortaya çıkan ciddi bir sağlık sorunudur. Bu hastalık genellikle kan şekerinizi düzenlemek için her gün insülin iğnesi kullanılarak tedavi edilir. Ancak bu iğnelerin de bazı yan etkileri vardır ve bunlar arasında şişlik, karaciğer hastalıkları ve kilo alma bulunmaktadır.

Aynı zamanda hastalığı tedavi etme konusunda da çok başarılı değillerdir. Çoğu uzman şeker hastalığı ile başa çıkmak için en önemli etkenin yaşam tarzınızda yapacağınız değişiklikler olduğunu söylemektedir. Hastalığı tedavi edebilmek için daha fazla baklagil ve tahıl tüketmeniz gerekiyor. Bunlar, bedeninizdeki insülin direncini azaltabilirler ki bu durum, şeker hastalığının ana nedenidir.

Yapılan araştırmaların hepsi, baklagil tüketmenin, kanınızdaki şeker miktarını doğal olarak kontrol etmek için oldukça faydalı olduğunu ispatlamıştır.

1000’den daha fazla hasta üzerine yapılmış olan Kanada’daki 41 araştırmanın analizlerine göre baklagiller, kan şekerinizi sabitleyebilecek en iyi şeker karşıtı gıdalardır. Ancak bununla birlikte bazı bakliyatlar (tohum formunda olanlar) diğerlerini kıyasla daha etkilidir. Nohut en iyi sonuçları verirken, fasulye ikinci sırada yer almaktadır.

Beyaz pirincin neden olduğu kan şekeri artışları, bu pirinç fasulye veya nohut ile birleştirilerek tüketildiğinde, aynı artışa neden olmamaktadır. Kırmızı ve koyu renkli tohumlar da, nişasta açısından düşük miktarlara sahip etkili gıdalar arasındadır.

Fasulye, bazı nişasta enzim bileşenlerine sahip olduğundan ötürü şeker hastalığına karşı etkilidir. Bu sayede bağırsaklarınızda bulunan faydalı bakterileri de beslemektedirler.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git