Hasarlı Saçlarınızı Tek Bir Malzeme ile 15 Dakikada Canlandırın

Hasarlı Saçlarınızı Tek Bir Malzeme ile 15 Dakikada Canlandırın
19 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 958 kez okundu.

Uzun, yumuşak ve ipeksi saçlar kadınlığın sembolü haline gelmiştir ve neredeyse her kadının hayalleri arasındadır. Ne yazık ki, saçlarımızın maruz kaldığı her türlü uygulama, kimyasal açıcılar, kurutma işlemleri, düzleştiriciler saçlarımızın kurumasına, zarar görmesine ve donuk görünmesine neden olur. Ancak bunlar için yapabileceğimiz çok fazla şey de yoktur.

Yoksa var mıdır? Ya size jelatin tozunun saçlarınızın eski görkemini geri kazandıracak bir madde olduğunu söyleseydik?

Belki bize inanmayabilirsiniz ancak bu harika malzeme gerçekten de saçlarınızı güçlendirebilir ve yeniden parlak ve sağlıklı görünmesine yardımcı olabilir. En iyisi ise, size bir servete maal olan pahalı saç bakım ürünlerine veya güzellik salonlarındaki pahalı uygulamalara artık ihtiyacınız olmayacak. Jelatin tozu oldukça makul fiyatlıdır ve tarif de o kadar kolaydır ki, bir daha başka bir ürün kullanmak istemeyeceksiniz.

Bu tarif için tek ihtiyacınız jelatin tozu ve prolin ve glisin adındaki iki diğer malzemedir. Diğer malzemeler muhtemelen halihazırda mutfağınızda bulunuyordur.

Jelatin tozunun saçlarınızı yenilemek için niçin bu kadar etkili olduğunu merak edebilirsiniz. Bunun sebebi içinde bolca protein ve amino asit bulunmasıdır ve kendini bırakmış saçlarınızı toplar ve tırnak ve saçlarınızın uzamasını teşvik eder.

Malzemeler

  • 1 çay kaşığı jelatin
  • Yarım bardak süt
  • 1 yumurta
  • 2 çay kaşığı elma sirkesi
  • 2 yemek kaşığı saç kremi (sadece kuru saçlar için olan)
  • 2 yemek kaşığı zeytin yağı

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

İlk olarak sütü ısıtın ve içine jelatini ekletin. İki malzemeyi iyice karıştırdıktan sonra diğer malzemeleri de ekleyin. Saçlarınızı iyice yıkayın ve karışımı nemli saçlarınız üzerine uygulayın. Daha sonra bir duş bonesi takın ve 30-40 dakika kadar bekleyin. Saçlarınızı her gün kullandığınız şampuan ile yıkayın ve durulayın. Eğer daha hızlı sonuçlar elde etmek isterseniz, maskeyi haftada iki sefer kullanabilirsiniz. İlk uygulamadan sonra elde edeceğiniz sonuçlar karşısında şaşıracaksınızdır. Kısa bir süre içerisinde saçlarınız tekrar oldukça ipeksi ve sağlıklı olacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git