Her Evde Olması Gereken Bu Bitki Evinize Para Getirecek

Her Evde Olması Gereken Bu Bitki Evinize Para Getirecek
17 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.251 kez okundu.

Birçok insan doğayı sever ancak bazı bitkilerin ve devetabanının görünümlerinden hoşlanmaz. Devetabanının geniş yeşil yaprakları vardır ve geceleri biraz korkunç görünebilirler.

Eğer evinizde sıcak ve rahat bir atmosfere sahip olmak istiyorsanız, kesinlikle evinizde iç mekanda yetişebilen bitkilere de yer vermeniz gerekir. Evinizi dekore etmek için bitkileri, eşyaları ve renkleri baz almalısınız ve bunun için Feng Shui’de birçok faydalı bilgi bulabilirsiniz. Aynı zamanda evinizdeki eşyaların yerlerini dekore etmenizde de yardımcı olacaktır.

Feng Shui

Feng Shui, Çin’de oluşturulmuş ve binlerce yıldır kullanılan bir yöntemdir. İnsan ve onu çevresindekiler ile ilişkisine veya Dünya’daki enerji ve aynı zamanda cennetteki güçlere odaklanmaktadır. Enerji akışına göre, Feng Shui size çevrenizde uyum ve denge sağlar.

Güzel olmalarının yanı sıra bitkiler elektronik cihazlardan yayılan elektromanyetik etkilerden bizi korur, havayı zehirli maddelerden temizler ve oksijen sağlar.

Feng Shuiye göre yeşil bitkiler hayatlarımızı olumlu yönde etkileyen enerjiler yaymaktadır. İşiniz ve maddi zenginlik için faydalı olan bitkiler arasında Jade bitkisi bulunmaktadır. Bu bitkinin eğer isimleri ise dolar ağacı, pembe keyif ve para ağacıdır. Bu bitkinin bakımı da oldukça kolaydır.

Jade Bitkisi

Bu bitki Afrika’ya özgüdür. Bozuk parayı andıran güzel yaprakları sebebiyle, tüm dünya çapında birden ün kazanmış bir bitki türüdür. Jade bitkisinin yaprakları kalındır ve içinde su barındırır.

Jade bitkisi yıldız şekilli beyaz veya pembe çiçekler açmaktadır. Tabi bu, bitkinin ne kadar güneşe maruz kaldığı ve yaprakların köşelerinin ne kadar kızardığı ile yakından ilgilidir.

Bitki 3 metre kadar uzamaktadır. Kış ayında çiçek açar ve Ekim ile Nisan ayları arasında kış uykusuna yatmaktadır.

Jade Bitkisi Bakımı ve Yetiştirilmesi

Bu bitkiyi büyütmek için bir dalını kesin ve birkaç gün kuruttuktan sonra kuma veya kum ve toprak karışımı bir yere dikin.

Bitkiyi her üç günde bir sulayın ve bir ay sonra bitkinin kökünü daha kaliteli bir toprağa ekin.

Jade bitkisini büyütmek için yaprağını da toprağın üzerine bırakabilirsiniz. Yeniden ekme vaktiniz geldiğinde %40 kum, %30 humus ve %30 normal toprak kullanın. Bitkinin etrafını çakıllar ve tuğlalar ile çevirebilirsiniz.

Eğer bitkiyi büyük bir saksıya ekerseniz ve gübrelerseniz, daha hızlı büyüyecektir. Bitkiniz kış uykusuna yattıktan sonra sadece iki sefer sulamanız yeterli olacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git