Her Gece

Her Gece
23 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 7.709 kez okundu.

Eşinin her gece eve geç gelmesinden şüphelendi ve o planı uygulama koydu…

Sonuna kadar okudğunuzda hem şaşkınlıktan şaşkınlığa girecek, hemde yaşanan bu hadisenin içinde kendinizi bulacaksınız. Çünkü çoğu insanın başına gelen önemli bir yaşam gerçeği…

Yaşanan bu olay İstanbul’da meydana geldi. Evli ve 2 çocuk annesi E.Ç. eşinin son zamanlarda sürekli eve geç gelmesinden şüphelenmeye başladı. Eşine sorduğunda işleri olduğunu, son zamanlarda biraz daha arttığını ve bu yüzden eve geç geldiği cevabını alıyordu. İlk zamanlarda bunu normal karşılamıştı, olabilir düşüncesi ile…

Kadın ise eşinin verdiği bu cevaba tam inanmayarak eşinin neden geç geldiğini öğrenmeye karar verdi.

Ne yapacağını önce karar verdi ve eşinin iş yerinden çıkışından itibaren takip etmeye karar verir. İş yerinin karşısında bir taksi ile bekleyen kadın, eşinin çıktığını görür ve gittiği yeri taksi ile takibe başlar.

Şehrin kıyı mahallelerinden birine kadar giden eşini takip eden kadın, bir gecekonduya girdiğini görür. Birden kafasında şimşekler çakar. Aldatıldığına kesin kanaat getirir. Bin türlü düşünce içerisinde kocası gelmeden eve geri döner.

Eve geldiğinde kocasına neden geç kaldığını yine sorar, sormasındaki amaç bellidir. Gördüğü gibi mi cevap verecek, yoksa kafasındaki şüphe gerçeğe mi dönecek ti!

Kocası ise yine işlerinin uzadığını bu yüzden geciktiğini söyler. Kendi gözleriyle gördüğü olaydan sonra kocasının kendini aldattığına iyice kanaat getirir ve kafasındaki hain planı uygulamaya koyar.

Artık bu kadarını kaldıramam der kendi kendine. Bunun karşılığı olmalı der. Kocasının iş yeri güvenliği için aldığı silahını yanına alır ve kocasını ertesi gün yine takip ederek , eve baskın yapıp bunun hesabını sormak ister.

Yine ertesi gün aynı şeyi tekrarlar ve kocasının yine iş yerinden çıkarak aynı eve gittiğini görür. Kocası eve girdiğinde kadın koşarak çıkar ve kapıyı kırarcasına çalar. Kocası kapıyı açar ve karşısında karısını görünce önce afallar, kadın ise burnundan solur.

Kadın içeri girmek ister, ama kocası girmesine müsaade etmez. Kadın silahı çantasından çıkarır ve kocasına doğrultur. Çekil içeri gireceğim diyen kadın içeri girer.

Gördüğü manzara karşısında adeta dona kalır!

Aklına bile gelmeyecek bir şeydir bu. Birçok şey döner o an beyninde!

Evde kalan yaşlı ve bakıma muhtaç kayın validesidir. Silahı indirir, yüzü yere düşer ve ne diyeceğini bilemez. İlk sözü şu olur, bende sanmıştım ki!

Biraz sessizlikten sonra, hani huzur evine bırakmıştın!

Annemi huzur evine bıraktım ama aynı gün dayanamadım oradan aldım ve arkadaşımın kullanmadığı bu gecekonduya getirdim. Evin ihtiyaçlarını giderdim annemi her gün sabah gelir ihtiyaçlarını görür, akşam iş çıkışı tekrar uğrar ihtiyaçlarını gideririm.

Sen annemi evde istemedin, Ağaeyimler anneme bakmak istemedi, ama vicdanım elvermedi. Annemi huzur evine bıraktığımda bana bir bakışı vardı ki adeta yüreğim parçalandı. Ben huzurlu ve rahat bir yaşam sürerken annemi orada bırakamazdım. Senin asla evde istemeyişin karşısında ne yapacağımın şaşkınlığı ile en son bu çareyi buldum ve anneme kendim bakıyorum.

Kadın bunları dinlerken ilk defa kalbinin acıdığını hissetti. Annesi öleli yıllar olmuştu, kayın validesine bunları neden yaptığı düşüncesi birkaç saniye içinde beyninde yankılandı. Kocasına, ‘’anneni al hadi eve gidelim’’ dedi ve kayın validesi ile kocasına yaptığı bu davranıştan sonra büyük bir üzüntü ve pişmanlık duydu.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git