Herkes Şaştı Kaldı

Herkes Şaştı Kaldı
5 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 2.058 kez okundu.

HERKES ŞAŞTI KALDI… ÜNLÜ İSİM HAYATINI KAYBETTİ! CENAZESİ BÖYLE TAŞINDI…

Geçirdiği beyin kanaması sonrası 40 yaşında hayatını kaybeden Azerbaycanlı ünlü doktor Sabina Mirzayeva son yolculuğuna uğurlandı. Kardeş ülke Azerbaycan’ın önde gelen kadın doktorlarından Sabina Mirzayeva’nın ani ölümü ülke genelinde büyük hüzne neden oldu.

40 yaşında hayatını kaybeden Mirzayeva, ölüm nedeni beyin kanaması olarak bildirildi. Yüzlerce kişinin katılımıyla düzenlenen cenaze töreni sonrası Mirzayeva, başkent Bakü’deki Kurd Kapısı Kabristanlığı’na defnedildi.

Azerbaycan’ın önde gelen kadın doktorları arasında yer alan Sabina Mirzayeva, Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nden mezun oldu.

Ulusal Onkoloji Merkezi ve Central Neftchi Hastanesi’nde görev yaptı. Ülke geleceğine dair aile planlaması çalışmalarıyla da tanınan Mirzayeva, “Sağlıklı bir nesil için hamile kadınlarla buluşma” konferansının düzenlenmesine öncülük etti.

Mirzayeva, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda ülkede düzenlenen farklı programlara katılarak çeşitli sertifikalar ve dereceler elde etmişti. Mirzayeva, 2 çocuk annesiydi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git