Bu İçecekten Bir Bardak Tüketin ve Karaciğeriniz Tamamen Yenilensin

Bu İçecekten Bir Bardak Tüketin ve Karaciğeriniz Tamamen Yenilensin
6 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 845 kez okundu.

Sağlıklı bir şekilde çalışan bir karaciğer için iki şeye ihtiyacımız vardır: sağlıklı ve iyi bir beslenme programı ve sağlıklı alışkanlıklar.

Ancak modern zamanımızda, bunu elde etmek ve sürdürmek oldukça zordur. Bir şekilde fast food ve sağlıksız şeyler yemeye zorlanırız çünkü çalışmaktan dolayı yemek pişirmek için vakit bulmakta zorlanırız ve bu yüzden de toksinlere maruz kalırız.

Karaciğerimizin çalışması hayati öneme sahip olduğundan dolayı, onu her zaman korumamız gerekir. Bunu başarabilmek için sıklıkla detoks yapmamız da önemlidir.

Karaciğerimiz detoks denen bu sürece ihtiyaç duyar çünkü görevleri arasında bedenimizi temizlemek, içimizdeki zararlı toksinleri atmak ve proteinlerin emilimini sağlamak vardır.

Bugün sizlerle paylaşacağımız bu içecek ise karaciğeriniz için harikalar yaratacaktır.

Karaciğeriniz ile ilgili sorunların farkına varmak, düşündüğünüzden daha uzun sürebilir. Karaciğerinizi sağlıklı tutmak için onu düzenli olarak temizlemeli ve sağlıklı beslenmeniz gerekir. Eğer karaciğeriniz çoktan zarar gördüyse, gelecekte bazı küçük ve büyük hastalıklar yaşamanız çok muhtemeldir.

Bu organınızı tamamen doğal yöntemlerle temizlemek oldukça kolaydır.

Karaciğeri Temizleyen İçecek

Malzemeler

  • Limon suyu
  • Portakal suyu
  • Taze nane yaprakları (bir avuç)
  • 1 litre su
  • Organik bal

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Suyu ocağa koyun ve kaynatın. Ardından içine bir avuç dolusu kadar taze nane yapraklarını ekleyin ve 5 dakika daha kaynatın. Suyu ocaktan alıp, birkaç dakika kadar bekledikten sonra portakal ve limon suyunu ekleyin ancak limonun kabuklarını da rendeleyip, eklemeyi unutmayın. Son olarak karışımı ballı bir kaşık ile bardağınızda karıştırın.

Bu içeceği sıcak veya soğuk olarak tüketebilirsiniz. Her iki şekilde de karaciğerinizi temizleyecek ve sindirim sisteminizin çalışmasını hızlandıracaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git