İftardan Sonra Felaket Yaşandı

İftardan Sonra Felaket Yaşandı
23 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 321 kez okundu.

Konya’da Büyükkent Belediyesi tarafından mahallelerde düzenlenen iftarda, aşağı yukarı 200 kişi, yedikleri yemekten zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Konya Büyükkent Belediyesi’nce Ramazan ayı sebebiyle her gün farklı mahallerle iftar yemeği veriliyor.

Belediye tarafından merkez Karatay ilçesinin Doğanlar ve Büyüksinan mahallelerinde, dün de merkez Meram ilçesinin Yenice, Kovanağzı, Batı Hadimi, Ladikli ve Arif Bilge mahallerini içine alan 2 farklı noktada iftar düzenledi.

200 KİŞİ ZEHİRLENDİ İftar yemeğine mahallelerde oturan binlerce kişi katıldı. İftarda, 2 yemek firması tarafından hazırlanan çorba, etli pilav, helva ikram edildi. Yemek yedikten sonra evlerine dönen mahalle sakinlerinden karın ağrısı, kusma ve baş dönmesi şikayeti başlayanlardan bazıları, ambulanslarla bazıları da kendi imkanlarıyla hastanelere müracaat etti. 2 günde yaklaşık 200 kişinin hastanelere başvurduğu öğrenilirken, bu sayının özel hastanelerle birlikte artabileceği belirtildi. Olayın ardından Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nce yemeklerden numune alınıp, inceleme başlatıldığı öğrenildi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git