İlaç Kullanmadan Çocuk Ateşi 5 Dakikada Nasıl Düşürülür?

İlaç Kullanmadan Çocuk Ateşi 5 Dakikada Nasıl Düşürülür?
16 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 3.404 kez okundu.

Birçok ebeveyn, çocuklarının vücut ısısı arttığında panik yapmaya başlar çünkü ateş, genellikle yaygın bir enfeksiyon belirtisidir. Ancak ateş, aslında birçok diğer sorunun da belirtisi olabiliyor. Eğer çocuğunuzun ateşi çıkmaya başladıysa, sorunu tespit edebilecek bir doktora başvurun ve çocuğunuza doğru bir tedavi uygulandığından emin olun. Ancak eğer ateş gecenin köründe veya siz tatildeyken ortaya çıktıysa, işte geçici süreliğine size yardımcı olabilecek bazı basit ve ev yapımı çözümler.

Patates

Birkaç patatesi yıkayın ve soyun. Ardından patatesten dilimler keserek, çocuğunuzun ayak tabanlarına uygulayın. Daha sonra pamuklu bir çorap giydirin ve patates dilimlerini tüm gece çocuğunuzun ayağında bırakın.

Su ve Kanyak

Bir bardak suyu, bir bardak kanyak ile karıştırın ve ardından bir gazlı bezi karışıma batırın. Bu bezi, ateşini düşürmek için çocuğunuzun ayak tabanına sabitleyin.

Soğuk Kumaş

Bir kumaşı, buzlu su ile nemlendirin ve ardından çocuğunuzu sırtüstü uzandırıp, kumaşı çocuğunuzun alnına yerleştirin.

Bu çözümlerden herhangi birini kullanırken, dehidrasyonu önlemek için çocuğunuza bolca sıvı içirin ve sıklıkla ılık su ile duş aldırın. Bu çözümleri kendiniz için de uygulayabilir ve sonuçlardan oldukça memnun kalabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git