İlaca Gerek Olmadan Sadece 5 Dakikada Tansiyon Nasıl Düşürülür?

İlaca Gerek Olmadan Sadece 5 Dakikada Tansiyon Nasıl Düşürülür?
15 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 1.055 kez okundu.

Yüksek tansiyon (hipertansiyon) günümüz çağının en yaygın hastalıklarından birisidir ve genellikle uykusuzluk, artan stres, kötü beslenme, terleme ve bağ ağrısı ile ilişkilidir.

Günümüzde tansiyon oranları hemen hemen her insanda giderek artmaya başlamıştır. Kendimizi genellikle stres altında veya kasların yorulduğu ve damarların daha daraldığı yoğun aktiviteler yaparken buluruz ve tabi bu durumda kan basıncımızı yani tansiyonumuzu etkiler. Kendinizi böyle bir durumda bulduğunuzda kan basıncınızı azaltmak için ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Kaslarınızın hemen dinlenmeye ihtiyacı vardır. Peki, kaslarımızı nasıl rahatlatabiliriz?

Bunun yanıtı ise antik Çin tıbbındadır. Bu yöntem sayesinde hiçbir ilaç kullanmaya gerek kalmadan sadece saniyeler içerisinde kan basıncınızı düşürebilirsiniz. Kaslarınıza ve dokularınıza yeterli miktarda kan gitmesi oldukça önemli bir konudur.

Bedeninizin herhangi bir yerindeki kan akışınızda yavaşlama olduğunda, hastalığınız hızlı bir şekilde tedavi edilebilinir. Bedenin farklı bölgelerine masaj yapmak önemli olduğu gibi, tedavi için yardımcı da olur.

Kan basıncınızı düşürmenize yardımcı olacak, başınızda iki nokta vardır. İşte, bu noktaları hemen aşağıdan öğrenebilirsiniz.

  1. Nokta

Aslında bu bir nokta değil, sadece bir bölgedir. Bu bölgeyi kulak memenizin hemen altındaki boş alanda bulabilirsiniz. Bu bölgeye herhangi bir masaj yapmanıza veya herhangi bir basınç uygulamanıza gerek yoktur, tek yapmanız gereken, parmaklarınızın ucu ile hafifçe dokunarak, bu bölgeyi uyarmanızdır. Bunu 10 sefer olacak şekilde tekrarlayın. Yüzünüzün her iki tarafındaki bölgeye de eşit miktarda uygulama yaptığınızdan emin olun.

  1. Nokta

Bu noktayı ise yine kulak memenizin hemen altında ancak burnunuza doğru birkaç santim ilerlediğinizde bulabilirsiniz. Bu noktaya parmak uçlarınız ile bir dakika kadar masaj yapmanız gerekiyor. ilk olarak sağ taraftan başlayın ve daha sonra sol tarafa da aynısını uygulayın. Bu noktaya biraz basınç uygulayabilirsiniz ancak canınızı yakmamaya dikkat edin. Bu yöntemi saat yönünün aksi veya saat yönünde olacak şekilde uygulayabilirsiniz. Bu noktaya uygulayacağınız basınç, hissedilecek kadar çok ancak canınızı yakmayacak kadar da az olmalıdır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git