İlişkinin ciddi bir yola girdiğini nasıl anlarsınız?

İlişkinin ciddi bir yola girdiğini nasıl anlarsınız?
21 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 2.476 kez okundu.

Her insan bir hayat arkadaşına ihtiyaç duyar. Aile kurabileceğiniz, hayatınızı birlikte geçireceğiniz, ölene kadar yanınızda olmasını isteyeceğiniz bir insana ihtiyaç duyarsınız. Ancak bu konuda her zaman seçici davranmanız gerekir. Nitekim hayat arkadaşınızın kim olacağına karar vermek zor bir iştir. Onu bulduğunuzda anlamanız ise hiç zor olmayacaktır.

İnsan hayatı boyunca birçok ilişki yaşar. Bu ilişkiler sosyal ihtiyaçları giderme ve bir arayışı gerçekleştirme sebebiyle olabilir. Hayatınızı birleştireceğiniz kişiyle karşı karşıya geldiğinizde bunu anlar ve hissedersiniz. Bu durumda onunla kurduğunuz ilişki öncekine göre daha ciddi bir yörüngeye girecektir. Karşınızdaki kişinin sizinle ciddi düşündüğünü anlamanın bazı yolları bulunmaktadır.

  • Partneriniz, sizin yanınızda daha dikkatsiz davranıyor, konuşmalarına ve davranışlarına eskisi kadar dikkat etmiyorsa bu sizin önemsemediği anlamına gelmeyebilir. Elbette sizi rahatsız eden davranışlar içinde bulunuyorsa kendisini uyarmanız gerekecektir. Ancak kendi ailesiyle birlikteyken bulduğu rahatlığı sizinle bulmuş olması, sizi benimsediği ve kendini gizleme gereği duymadığı anlamına gelmektedir. Ciddi ilişkilerde bir süre sonra görülen belirtiler arasındadır.
  • Her insan, sevdiği ve birlikte olduğu kişiyi sahiplenir. Bu bir ilişkinin değişmez koşullarındandır. Eğer özgürlüğünüze ve öz saygınıza mani olmuyor, sizi tehdit etmiyorsa bu sahiplenmenin hoşunuza gitmesi gerekir. Nitekim ciddi bir ilişkide karşınızdaki kişi sizi daha çok sahiplenecek ve korumaya çalışacaktır. Taraflar birbirlerini öncekinden daha çok gözetiyorsa, ilişki ciddi bir yörüngeye girmiş demektir.
  • Birlikte yaşamak, birlikte zaman geçirmek ilişkinin en önemli koşullarındandır. Eğer partnerinizi görmeden dayanamıyor, onunla olmadığınız anlarda bile telefondan ya da internetten ulaşmaya çalışıyorsanız, ilişkiniz ciddi bir yola girmektedir. Onunla olmadığınız her an onu özlüyorsanız, evliliği düşünmemeniz için hiçbir sebep yok.
  • Birlikte olduğunuz insanın dünyasına girebilmek oldukça önemlidir. Özellikle ciddi ilişkilerde bunun bir gereklilik olduğunu belirtmek gerekir. Partnerinizle aynı müzik zevkine, aynı dünya görüşüne sahip olmayabilirsiniz. Ancak birbirinizin dünyasına girmeye, anlamaya çalışıyor ve onu yer yer benimsiyorsanız, bu karşınızdaki kişiyi ciddi anlamda benimsediğinizin ve onunla bir hayat kurmaya çabaladığınızın göstergesidir.

Sonuç olarak, hayatınızı birleştireceğiniz insanı fark etmeniz zor olmayacaktır. Davranışlarınız karşılıklı olarak değiştiğinde, samimi ve sahiplenici bir hâl aldığında aynı hayatı paylaşmaya hazır olduğunuzu anlayabilirsiniz. Bunun için değişime açık olmalı, bir insanın hayatınızda öncekilerden farklı bir biçimde var olmasına izin vermelisiniz. Bunun vereceği mutluluğu başka hiçbir şeyde bulamayacağınızdan emin olabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git