İltihabı ve Diz Ağrılarını Geçiren Mucizevi Zerdeçal Kökü

İltihabı ve Diz Ağrılarını Geçiren Mucizevi Zerdeçal Kökü
24 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 5.235 kez okundu.

Ne zaman birileri çok az dahi ağrı hissetse, hemen Paracetamol veya Ibuprofen gibi ağrı kesicilere yönelir. Ancak bu ilaçların tehlikeli yan etkileri vardır ve sadece geçici çözümlerdir. Bu ilaçlardan daha etkili ve herhangi bir yan etkisi olmayan, ağrılarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacak bazı alternatif doğal çözümler bulunmaktadır.

Bu doğal çözümlerden bir tanesi ise zerdeçaldır. Zerdeçal kökünün ibuprofen’den 10 kat daha etkili olduğu ve iltihap, baş ağrısı, diz ağrısı ve diğer ağrıları rahatlıkla giderebildiği söylenmektedir. Kök, diğer ilaçlardan çok daha etkilidir ve dünyanın çeşitli ülkelerinde kas ağrısı ve iltihaplanmalar için yaygın olarak kullanılmaktadır.

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre ibuprofen oldukça toksik bir ağrı kesicidir ve Vioxx ile karşılaştırılmaktadır. Vioxx, sahip olduğu yüksek miktardaki toksitite ve kalp – damar hastalıklarıyla olan bağlantısı nedeniyle üretimi durdurulmuş bir iltihaplanma karşıtı ilaçtır. Zerdeçal ve onun aktif bileşeni kürkümin, ağrı ve iltihaplanmayı tedavi etmek için ibuprofen’den daha güçlü bir iltihaplanma önleyici olan polifenoller içerir.

Bir diğer araştırma, kemik erimesi olan 100 insan üzerinde yapılmıştır ve zerdeçalın, birçok ağrı kesici kadar etkili olduğu bulunmuştur. Araştırma, insanları iki gruba ayırmıştır. Bir gruba, ağrıları için 800 mg ibuprofen verilirken, diğer gruba sadece 2000 mg zerdeçal verilmiştir. Denekler 6 hafta boyunca tedavi görmüştür ve basit etkinlikler sırasındaki ağrı seviyeleri yakından takip edilmiştir. Sonuçlar, zerdeçal grubundaki kişilerin, ibuprofen grubundakilere kıyasla önemli ölçüde daha düşük ağrı seviyelerine sahip olduğunu göstermiştir. Daha kötü sonuçlar vermesinin yanı sıra ibuprofen alan hastalar baş ağrıları ve mide ekşimesi yaşarken, zerdeçal alan grup, 6 haftalık tedavi boyunca herhangi bir yan etki yaşamamıştır.

Zerdeçal Çayı Yapımı

Malzemeler

  • 1 litre su
  • 1 çay kaşığı zerdeçal tozu
  • 2 yemek kaşığı organik bal
  • 1 limon

Nasıl Hazırlanır?

Suyu kaynatın ve ardından zerdeçalı ekledikten sonra karışımın demlenmesi için 10-15 dakika bekleyin (eğer taze rendelenmiş zerdeçal kullanıyorsanız, 15-25 dakika demleyin). Daha sonra çayı soğuması için bırakın, süzün ve içine limon suyu ile balı ekleyin. Her gün birkaç bardak zerdeçal çayının tadını çıkartın ve yaşadığınız ağrıların tamamına elveda diyin.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git