İndigo Çocuk Nedir ve Çocuğunuzun Bir İndigo Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

İndigo Çocuk Nedir ve Çocuğunuzun Bir İndigo Olduğunu Nasıl Anlarsınız?
17 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 1.228 kez okundu.

Son zamanlarda ancak özellikle 1970’li yıllardan sonra indigo çocuk terimini daha sık duymaya başlamış olabilirsiniz. Bu fikir, bir öğretmen ve yazar olan Nancy Ann Tappe tarafından ortaya atılmıştır ancak bu terimi ilk kez duyduysanız da endişelenmenize gerek yok çünkü tüm detaylarını bu yazımızda öğrenebileceksiniz.

İndigo Çocuk Nedir?

İndigo çocuklar, doğuştan bir hediyeye sahip çocuklardır. Bu çocukların doğal olarak bazı özel yetenekleri ve becerileri olduklarına inanılır.

Bu becerilerin bazıları kimi kimseler tarafından doğa üstü olarak bile nitelendirilmektedir. Bu çocukların, evrimleşmekte olan insanoğlunun yeni jenerasyonu olduğuna inanılmaktadır ve bilinç düzeyleri sıradan insanların sahip olduklarından çok daha farklıdır.

Her ne kadar bazılarımız düşüncelerimiz yerine duygularını veya duygularımız yerine düşüncelerimizi ön planda tutsa bile, bu çocuklar iç güdüsel olarak birbirleri ve diğer insanlar ile nasıl bağ kuracaklarını bilirler. Bu çocukların insan evrimindeki bir sonraki adım olduğu yönünde birçok ortak kanı ve düşünce bulunmaktadır.

Peki, bir indigo çocuğu tespit etmek mümkün müdür? Ya siz, bu çocuklardan birisi olabilir misiniz?

İşte, indigo çocukların diğer insanlardan farklı olan ve dolayısıyla onları ayırt etmenize yardımcı olabilecek bazı yaygın özellikleri:

İndigo Çocukları Nasıl Fark Edersiniz?

  1. Birçok insanda eksik olan veya çalışarak elde edilen özgüven duygusu ve bir amaç edinme güdüsü bu çocuklarda doğuştan vardır.
  2. Küçük yaştan başlayarak çok sağlam bir iradeye sahiptirler ve en basit şeyleri yapmak için bile kendilerine has yöntemleri vardır. Hepimizin uymak zorunda hissettiği kurallar ve düzenlemeler onlar için hiçbir anlam ifade etmez.
  3. Onlardan bekleneni göz ardı ederek, kendi yapmak istedikleri şeyleri yaparlar. Bu da kendi aileleri ve öğretmenleri ile aralarında sorunlar yaşamalarına neden olur.
  4. Hiçbir şans tanımayan veya girdiyi kısıtlayan otoriteleri reddederler, bu yüzden bir indigo çocuğu disipline etmek aileleri ve öğretmenleri için oldukça zorlu bir süreçtir. Diğer çocuklarda işe yarayan standart yöntemler onlarda işe yaramaz.
  5. Diğer insanlara karşı oldukça yüksek bir empati duygusu beslerler ve kendi yaşıtlarına kıyasla 2 hatta kimi zaman 3 kat daha fazla öngörüye sahip olurlar.
  6. Farklı doğaları gereği aileleri ve arkadaşları tarafından garip bir şekilde asosyal olarak algılanabilirler. Bu konudaki tek istisna kendileri gibi indigo çocuklar ile kurdukları etkileşimdir ve bu gibi eylemler sırasında kendilerini gerçekten de evlerinde hissederler.
  7. Farklı bir düşünme tarzına ve gerçekten de farklı fikirlere sahiptirler. Çok karmaşık sorunlara çok basit çözümler getirebilirler ve her şeyin mekanizmasını kolaylıkla kavrayabilirler.
  8. Beyinlere, sıradan insanlara kıyasla bilgiyi çok daha hızlı işler. Bu arttırılmış enerji eğer doğru bir şekilde dengelenmez ise genellikle anksiyete ve depresyon ile mücadele etmek zorunda kalırlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git