İştah Kesen Yiyecek Ve İçecekler (Zayıflamaya Yardımcı Yiyecekler)

İştah Kesen Yiyecek Ve İçecekler (Zayıflamaya Yardımcı Yiyecekler)
1 Mart 2017 tarihinde eklendi, 1.908 kez okundu.

istah-kesici-yiyeceklerKilolu kişiler genelde aşırı iştahlı olan, yeme konusunda kontrolsüz davranan kişilerdir. Bu nedenle de kilo vermek için ne kadar çaba gösterseler de, kolay kilo veremezler. Kilolu kişiler diyete başlamadan önce ilk iş olarak iştah kesen ürünlerle tanışmaları gerekmektedir. Sürekli ve çok yiyen yani kontrolsüz beslenen kişilerin sindirim sistemleri sağlıklı çalışmayacağından genelde kabızlık çekerler ve şişlik yaşarlar, bu durum da hem gerginlik yaratır hem de vücuttaki toksinlerin birikmesine zemin hazırlar.

Uzmanlar iştah kesen bitkileri de kendi aralarında sınıflamışlardır.

Kokuları İle İştah Azaltan Bitkiler; Nane, zerdeçal, yeşil elma, fesleğen gibi bitkiler örnek olarak verilebilir. Bu bitkiler sürekli koklanırsa iştah keser, mutfağınızda bir saksıda nane ve fesleğen bulundurarak sık sık koklayabilirsiniz.

İştah Azaltan Çaylar; Mate çayı acımsı olduğundan iştah kapatır. Bitki çayları tüketilirken kesinlikle şeker kullanılmamalıdır.

Tok Tutan Ve İştah Azaltan Gıdalar; Tere, ıspanak, roka, madımak, karalahana mideyi tok tuttuğundan iştahı azaltmakta ve yeme hissini köreltmektedir.

Beslenme sırasında yeterli protein alınması açlık hissini ortadan kaldırır. Kırmızı et, balık ve tavuk eti, yumurta, süt ve yoğurt yüksek protein içerdiğinden kendinizi uzun süre tok hissedersiniz.

İştah kesen içeceklerle de zayıflamayı hızlandırabilir, fazla kilolarınızdan daha kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

İştah Kesen Buzlu Çay;

Malzemeler:

 • 1,5 litre su
 • 1 tatlı kaşığı mate çayı
 • 1 tatlı kaşığı yeşil çay
 • 1 çay kaşığı yasemin çayı
 • 1 tutam ıhlamur

Yapılışı; Belirtilen ölçülerdeki bitkileri demleme kabına koyarak karıştırın. Kaynattığınız 1,5 litrelik suyu bitki karışımının üzerine dökerek 5 dakika demlenmesini bekleyin ve demlendikten sonra ılımasını bekleyin. İçine 1 su bardağı dolusu buz koyduğunuz termosa hazırladığınız bitki çayını süzerek dökün.

Aç karnına, yemeklerden önce üzerine taze nane yaprağı da koyarak tüketin. Eğer içme konusunda zorlanırsanız hakiki bal olmak koşulu ile içeceğiniz soğuk çaya çok az bal ilave edebilirsiniz.

Zayıflamada son nokta; Ihlamur, altın otu, kuşburnu çayı kanda bulunan ve iştah kesen leptin hormonu seviyesini yükselterek zayıflamayı sağlar.

Ihlamur, Altın Otu, Kuşburnu Üçlüsü Mucize Çayı;

Malzemeleri;

 • Bir tutam ıhlamur
 • 10 adet kuşburnu (bıçakla çizerek ya da çatlatarak)
 • 5 gram altın otu

Yapılışı; Belirtilen ölçülerdeki üç besini 1 litre suda 5 dakika kadar kaynatın. 2-3 dakika kadar demlenmesini bekleyerek bir sürahiye süzerek alın. Gün içinde 3 ya da 4 seferde bardağa koyarak farklı zamanlarda bu çayı tüketin. Çayı içtikten sonra günde iki defa 1 kase çilek veya ahududu tüketin.

Önemli not; Hazırlamış olduğunuz çaya hiçbir biçimde tatlandırıcı atmayın ve çayınızı her gün taze olarak hazırlayın.

Zayıflama konusunda yapılan araştırmalar sonucunda ve uygulanan deneylerle kesin ve net bir biçimde hedefe ulaşıldığında diyetisyenler bu diyet, iksir ve kürleri hastaları ile paylaşmaktadır. Bu nedenle kulaktan dolma herhangi bir kişinin uygulayıp faydasını gördüğünü iddia ettiği kürleri uygulamak da sakıncalıdır. İnsanın metabolizmasında belli gıdalar belli tepki ve etki gösterebilirler. Kimisi için iyi gelen uygulama bir diğer kişiye iyi gelmeyebilir, hatta zarar bile verebilir. Bu nedenle eğer diyet yapacaksanız, kür uygulayacaksanız, iksir kullanacaksanız mutlaka bilinen, denenen, uzmanların da onayladığı tariflerle yola çıkmalısınız. Diyetisyenlerin onaylamadığı uygulamaların riskli olabileceği düşünülmelidir.

Detoks İçin Yeşil Kokteyl Hazırlamaya Ne Dersiniz?

Malzemeler;

 • 2 adet elma (kabukları ile birlikte, yeşil veya kırmızı elma olması fark etmez.)
 • 1 adet salatalık (kabukları ile birlikte)
 • Yarım demet semizotu (dalları ile birlikte)
 • 1-2 tutam tere
 • 3-4 dal maydanoz (sapları ile birlikte)
 • Ayrıca isteğe bağlı olarak ıspanak, roka, nane gibi çok farklı yeşillikleri de ekleyebilirsiniz.

Yapılışı; İyice yıkanan semizotu, elma ve salatalığı katı meyve sıkacağında sıktıktan sonra bir kaba alın. Enerji verecek olan tere, maydanoz ve benzeri bol yeşilliği mutfak robotundan geçirerek evvelce sıkılan meyve suyu ile karıştırarak yeşil renkli bir içecek hazırlayın. Taze sıkılmış olarak gün içinde bol miktarda tüketin.

Sonuç; Son derece sağlıklı ve çok basit olan bu tarifi uyguladığınızda vücudunuzu detoksa hazırlamış olur rahatlama hissedersiniz. Toksinlerden arınan bedeninizdeki şişlikler iner, daha sağlıklı bir görünüm kazanır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git