İşten Partiye Kolay Makyaj Tüyoları

İşten Partiye Kolay Makyaj Tüyoları
5 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 681 kez okundu.

Makyaj yapmaya çok alışık olmayan biri adına hangi rengi ya da hangi fırçayı kullanması gerektiğini tespit etmek oldukça bunaltıcı olabilmektedir. Bu durum düğün ve benzeri özel organizasyonlara katılırken daha da içinden çıkılmaz bir hal alabilir. İşte bu nedenle bu yazımızda gün içerisinde kolaylıkla uygulayabileceğiniz en temel makyaj tekniklerini ve yorucu bir iş günün ardından partiye gitmeden hemen önce canlılık kazanmak için neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Sabahta akşama güzellik

Makyaja hazırlık

Makyaj yapmadan önce mutlaka cildinizin temiz ve taze olmasını sağlamanız gerekir. Nemlendirici özelliği bulunan bir yüz kremi ve dudak nemlendirmenizin ardından kaşlarınızı da eski bir maskara fırçası yardımı ile düzenleyin.

Yüz

Nemlendirici uyguladığınız yüzünüze fondöten sürün. Ancak fondöteninizi ne kadar az uygularsanız sonuç o kadar iyi olacaktır. Fondöteninizi uygularken yüzünüzün merkezinden başlayarak dışa doğru sürün. Doğru renk tonundaki fondöteni tercih ettiğinizden emin olmak adına ise önce test etmeyi unutmayın. Ayrıca profesyonel bir görünüm elde etmek adına fondöteninizi makyaj fırçası ile uygulayın.

Derin iz ya da lekeler bulunuyorsa kapatıcı uygulayın. Ancak kapatıcıyı da yumuşak bir fırça ile göz çevrenize de sürün. Kapatıcınızı saç ve kulak çizgisine yedirmek adına da aynı fırçayı tercih edin.

Kapatıcının ardından yüzünüze pudra uygulayın. Ancak pudrayı tüm yüzünüze değil sadece T bölgesi olarak adlandırılan çene, burun ve alın bölgesinde kullanın ve yüz hatlarınızı belirginleştirin. Kapatıcı ve fondöten yüzünüzün dümdüz görünmesine sebep olabilmektedir. Bu sebeple yüzünüze şekil vermek adına bronzlaştırıcı tercih edin. Yanaklarınızı içeri çekerek bronzlaştırıcıyı yanaklarınızın dolgun kısımlarına, yukarı doğru süpürme hareketleri eşliğinde uygulayın. Elmacık kemiklerine ve saç çizgisine de bir miktar bronzlaştırıcı uygulayın.

Gözler

Göz bölgenize vurgu yapmak adına inci parlaklığına sahip krem göz farı tercih edin. Ekstra ışıltılı bir istiyorsanız göz farını göz altı bölgenize de uygulayabilirsiniz. Krem farın özelliği pudra farın daha iyi tutunmasına imkan sağlamasıdır. Daha sonra ise pudra farınızı uygulayın. Bütün göz renkleri ile uyumlu olduğu için  şeftali, turuncu ya da mercan tonlarında göz farlarını tercih ederek sıcak bir görünüm elde edebilirsiniz.

Farı sürdükten sonra göz kaleminizi sürün. Göz kaleminizi düz olarak sürmeyin noktalar şeklinde uygulayın ve daha sonra yedirin. Gözaltındaki çizgiyi ise gözünüzün ortasından başlatarak dış köşeye dek uzatın aksi halde gözleriniz küçük görünecektir. Kahverengi göz farını sadece gözün dış köşelerine sürün ve farklı göz farı ile yedirmek adına büyük bir fırça tercih edin. Farları güzelce yedirmeniz yüzünüzde değişik çizgi ve renkli noktaların oluşmasını önler. Göz kaleminizi ise siyah göz farını yedirin. Mat görünüme sahip olan göz farı likit eyeliner kadar sert olmaz ve gözleri belirginleştirmek adına harika bir tercihtir. Köşeli uçlu bir fırça ile fazla göz farını temizleyebilirsiniz. Daha sonra ise maskarayı uygulayın. Kirpikleri belirginleştiren ve uzatan bir maskara tercih edin ve alt kirpiklerinizde uyguladığınız maskara miktarını biraz düşürün.

Dudak ve yanaklar

Tropik bir tatil görüntüsü sağlamak adına şeftali ya da mercan rengi bir allık tercih edin. Gülümseyerek geniş bir fırça yardımı ile yanaklarınızın dolgun kısımlarından dışa ve yukarıya doğru hareketler ile allığı sürün. Daha sonra da dudak parlatıcısı ile makyajınızı tamamlayın. Günlük kullanımlar için dudak parlatıcısı oldukça idealdir. Mercan rengi gibi doğal bir tonun yumuşak parlaklığı akılcı bir tercih olacaktır. Şayet dudaklarınızın daha belirgin olmasını istiyorsanız bir dudak kalemi uygulayabilirsiniz. Parlatıcınızı dudağınıza tamamen yedirdiğinizden emin olun. Dudak ve yanaklarınızdaki renklerin birbirleri ile uyumlu olması gerektiğini unutmayın.

Akşam için sihirli dokunuşlar

Günün tüm yorucu koşuşturmacası, hava şartları ve benzeri etkenler nedeni ile gün içerisinde yapmış olduğunuz makyaj yıpranabilir ve akşam için yetişmeniz gereken bir programa katılmak için makyajınızı tazelemeniz gerekebilir. Bu  durumlarda makyajınızı tamamen silip yenilemek yerine gündüz için yaptığınız makyajınıza birkaç sihirli dokunuş yaparak akşam için istediğiniz canlı görünüme kolaylıkla kavuşabilirsiniz.

Bunun için öncelikle kahverengi bir göz kalemi tercih ederek göz kapağı kıvrımından dışarı taşırmamaya dikkat ederek göz kapaklarınızı renklendirin. Daha sonra ise göz kaleminizin üzerine koyu tonlardan bir göz farı uygulayın. Gözünüze siyah göz kalemi çekin ve küçük bir fırça ile siyah göz farınızı göz kaleminize yedirin. Kahverengi göz farınızı köşeli bir fırça ile kaşlarınıza sürerek renk kazanmalarını sağlayın. Biraz daha allık ve maskara uygulayın. Dudaklarınıza da kalem çekin ve koyu bir dudak parlatıcısı sürerek dudaklarınızın öne çıkmasını sağlayın. Özellikle burun ve göz etrafı gibi kapatıcı kullanmanız gereken kısımlara kapatıcı uygulamayı unutmayın.

Hayat kurtaran tüyolar

Kapatıcı olarak farklı renkleri tercih edebilirsiniz. T bölgeniz için ten renginizden iki ton kadar açık bir kapatıcı tercih ederek hatlarınızın belirginleşmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca en muhteşem dumanlı gözleri elde edebilmek için ise göz kapağınızın alt kısmında yer alan kirpiklerinizin içerisine siyah kalem çekebilirsiniz. Köşeli bir fırça ile siyah göz farını da çizginin üzerine sürerek kalemin bulaşmasını engelleyebilirsiniz. Genel makyaj hataları genel olarak aşırı makyaj kullanımı ve yanlış renkte fondöten tercihidir. Fondöteninizin ten renginiz ile uyum içerisinde olduğundan emin olmanız gerekir. Yanlış formüle sahip bir fondöten kullanmanız istediğiniz güzellikte görünüme sahip olmanızı engelleyecektir. Ayrıca kuru cilde sahip olanlar pudra fondöten tercih etmemelidir ve daha yağlı cilt tipine sahip olanlar ise krem bazlı fondötenlerden uzak durmalıdırlar.

Yukarıda sizler için paylaştığımız kolay ancak etkili tüyolar ile sizler de katılacağınız organizasyonlarda gecenin yıldızı olmanın tadını sonuna dek çıkarabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git