İz, Kırışıklık, Akne, Yara, Leke Geçiren Tek Kullanımlık Yüz Maskesi

İz, Kırışıklık, Akne, Yara, Leke Geçiren Tek Kullanımlık Yüz Maskesi
2 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.665 kez okundu.

Hepimiz sonsuza dek genç ve güzel görünmek isteriz ve bunu elde edebilmek için çok çaba harcarız. Çok istediğimiz genç görünümümüzü korumak için pahalı kremlere, maskelere ve diğer cilt bakım ürünlerine ve hatta kimi zaman kozmetik uygulamalara binlerce lira harcarız.

Ancak yaşlanmak, ne kadar istesek bile kaçınamayacağımız doğal bir süreçtir. Nihayetinde hepimiz yaşlanmak zorundayız ancak bu süreci erteleyemez miyiz? Bu mümkün müdür?

Bugün cildinizin genç görünümünü yenileyecek ve onu lekelerden arındıracak harika bir sırrı sizlerle paylaşacağız.

Bugün sizlerle paylaşacağımız bu sır, doğa ananın arşivinden geliyor ve lekeler, izleri, akneler, yaraları ve kırışıkları pahalı cilt bakım ürünlerine binlerce lira harcamadan geçirebiliyor. Ve bunu evinizde hazırlayabiliyorsunuz!

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı bal
  • Yarım yemek kaşığı hindistan cevizi
  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • Yarım yemek kaşığı toz tarçın

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Tüm malzemeleri birbirine iyice karıştırın. Eğer hassas bir cildiniz varsa, karışımın daha koyu olması için biraz daha bal ekleyebilirsiniz. Karışımı yüzünüze uygulayın ve 10 dakika boyunca kurumasını bekleyin. Karışımı uygularken göz ve ağız bölgenizden kaçının. Ilık su ile yüzünüzü yıkayın ve herhangi bir nemlendirici uygulayın.

Maskeyi ilk uyguladığınızda yüzünüzde batmalar veya hafif bir kaşıntı hissi hissedebilirsiniz ki bu gayet normaldir ve kısa süre içerisinde alışırsınız.

Bal, antik zamanlardan beri güzellik için kullanılmaktadır ancak eğer gül hastalığınız ya da benzeri bir hastalığınız varsa, cilt bakım ürünü olarak kullanılması önerilmemektedir. Eğer bal konusunda kendinizden emin değilseniz bunun yerine beyaz kil kullanabilir ve biraz da su kullanarak, cildiniz için en iyi dokuyu elde edebilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git