Japon Kadınların Zayıf ve Daha Genç Görünmesinin Sebebi

Japon Kadınların Zayıf ve Daha Genç Görünmesinin Sebebi
13 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 904 kez okundu.

Muhtemelen hayatınızın bir döneminde Japon kadınların niçin bu kadar genç göründüğünü ve bunu başarabilmek için neler yaptığını merak etmişsinizdir.

Japon kadınlarının zayıf ve genç görünmesinin gerçek nedeni benimsedikleri hayat tarzıdır. Örneğin tükettikleri gıdalar, onların sağlıklı kalmasını sağlamaktadır.

İşte, Japon kadınlarının zamana meydan okuyan genç görünümlerinin ve inceliklerinin ana nedenleri:

Genç ve Zayıf Kalmak için Neler Yapmalıyım?

  1. Yeşil Çay Tüketin

Yeşil çay tozu, yüksek kaliteli yaprakların kurutulması ve ardından çekilmesi ile elde edilen ince bir tozdur. Bu elde edilen ince toz sıcak su ile karıştırılır. Yeşil çayın sunumu genellikle Japon kültüründeki çay seremonisinin bir parçasıdır.

Yeşil çay, dünyadaki en sağlıklı çaylardan birisidir. Serbest radikaller ile savaşan antioksidanlar açısından zengindir ve bu bileşen kilo vermeye yardımcı olduğu gibi yaşlanma sürecini de yavaşlatır.

  1. Fermente Gıdalar Tüketin

Japonlar genellikle kefir, kombucha, lahana turşusu, miso, tempeh ve kimchi gibi fermente edilmiş besinler tüketiyorlar. Bu gıdalar, doğal bakterilerin gıdaların içindeki şeker ve nişasta ile beslenerek, laktik asit salgılamasını sağlayan doğal bir lakto-fermente sürecinden geçmektedir.

Fermantasyon, besinlerin içindeki doğal besin maddelerini korur ve yararlı enzimler, B vitamini, omega 3 yağ asitleri ve çeşitli probiyotikleri oluşturur.

  1. Deniz Besinleri Tüketin

Japon halkı, obezite, yüksek kolesterol ve iltihaplı hastalıklar gibi birçok sağlık sorununa neden olan kırmızı et yerine deniz ürünlerini tercih etmektedir. Farklı deniz ürünleri ile birlikte tüketilen pirinç de Japonya’daki öğünlerde popüler bir gıdadır. Japonya okyanuslar ile çevrilidir ve ton balığı, somon, uskumru ve karides gibi balık ve deniz ürünleri Japon mutfağındaki popüler besinler arasındadır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git