Kabızlık Sorunu Çekenler için Anlık Çözüm

Kabızlık Sorunu Çekenler için Anlık Çözüm
18 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 3.372 kez okundu.

Kronik kabızlık dünyadaki en büyük sağlık sorunlarından birisidir. Sert dışkı, zorlu ve seyrek bağırsak hareketleri ile tanımlanan bu hastalık irritabl bağırsak sendromu, Alzheimer ve Parkinson hastalığı veya iltihaplı bağırsak rahatsızlıkları gibi sayısız hastalığa da neden olabilmektedir. Çok fazla süt içmek ve dehidrasyon da kabızlığa neden olan bazı diğer etkenlerdir.

Sorunun çözümü için kullanılan tedaviler müshil ilaçlarını ve laksatifleri içermektedir ancak kabızlık sorununuzu tamamen doğal yöntemler ile tedavi edebilecek birçok doğal çözüm olduğunu da bilmeniz gerekiyor. İşte bunlardan bazı en iyileri:

Kuru Erik ve Tahıl

Sabahları bu harika kombinasyonu tüketmek lif alımınızı arttıracak ve sindirim sisteminizi güçlendirerek, sorununuzu etkili bir şekilde giderecektir.

Zeytin Yağı

Zeytin yağı sindirim sisteminizi geliştirebilir. Her sabah kahvaltıdan önce bir yemek kaşığı kadar tüketin ve çok kısa bir süre içerisinde kabızlık sorununuzdan kurtulun.

Limonlu Su

Bağışıklık sisteminizi geliştirmesinin yanı sıra genel sağlığınıza da katkı yapan limonlu su sindiriminiz için de oldukça önemlidir. Ilık bir bardak suyun içerisine bir limon sıkın ve kabızlık gibi sindirim sorunlarınızı hafifletmek için sabahları bu karışımdan için.

Pekmez

Pekmez, kabızlık sorunu için harika olan magnezyum adındaki bir mineral açısından oldukça zengindir. Bağırsağınızdakileri hareketlendirmek için sabahları aç karna bir çay kaşığı kadar tüketin.

Keten Tohumu

Sindirim sisteminizi geliştirmek ve kabızlıktan kurtulmak için sabahları kahvaltınıza ve içeceğinize bir çay kaşığı keten tohumu ekleyin.

Ispanak ve Portakal Suyu

Kulağa biraz garip gelebilir ancak bu içecek gerçekten de işe yarıyor. Biraz portakal ve ıspanağı biraz su ile blendera ekleyin ve karıştırdıktan sonra kabızlık sorununuz için sabahları bir bardak tüketin.

Karbonat Tozu

Karbonat tozu, sindirim sisteminizdeki birçok şeyi harekete geçirebilir. Ilık bir bardak suyun içine bir yemek kaşığı kadar ekleyin ve sindirim sorunlarınızdan kurtulmak için kahvaltıdan önce tüketin.

Görebileceğiniz gibi kabızlığın büyük bir sorun olmasına gerek yok. Bu doğal çözümleri deneyin ve kolayca sorunlarınızdan kurtulun.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git