Kadınların Göğüslerine Asla Yapmaması Gereken 5 Şey

Kadınların Göğüslerine Asla Yapmaması Gereken 5 Şey
21 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 1.622 kez okundu.

İşte, göğüsleriniz hakkında bilmeniz gereken bazı önemli şeyler. Göğüsler, gebelik sonrasında süt salgılayan ve kadınların üst ön bedeninde bulunan yumuşak ve çıkıntılı organlardır. Bu organ özel bir doku tarafından oluşur, süt üretir ve içinde yağ dokuları bulundurur. Organın içinde bulunan yağ miktarı aynı zamanda göğüsün boyutunu da belirlemektedir.

Göğüsün süt üreten kısmı 15-20 bölmeye ayrılmıştır ve aynı zamanda lob olarak bilinmektedir. Sütün üretildiği kısımlar ise lobların içinde bulunan daha küçük kısımlardır. Küçük ağlara sahip kanallar, sütün üretildiği yerden sütü taşıyarak, göğüs ucu olarak bildiğimiz alana doğru taşır. Bu alanın etrafı koyu bir bölge ile çevrelenmiştir ve bu bölgenin altında sütün sağlıklı bir şekilde dışarı çıkmasına yardımcı olan bazı sistemler bulunur. Bağlar ve bağ dokusu göğüsü destekleyerek, ona sahip olduğu formu verir. Sinirler ise göğsünüzün hassasiyetini belirlerken, aynı zamanda göğüs içerisinde kan damarları, lenf düğümleri ve lenf damarları bulunmaktadır.

Kadın bedeninin en etkileyici kısımlarından biri olmasının yanı sıra hasar görmeye çok yatkın olduklarından dolayı aynı zamanda özel bir koruma gerektiren en hassas bölgelerden birisidir. Bir kadın için göğüsünün sağlıklı olması çok önemlidir ve bu yüzden aşağıdaki şu 5 şeyi göğüslerinize uygulamaktan her zaman kaçınmanız gerekiyor:

  1. Küçük Sütyen

Dünya çapındaki birçok kadın göğüslerinin normal boyutlarından 1 veya 2 beden küçük sütyen kullanmanın onları seksi göstereceğine inanmaktadır ancak bu uzmanlar tarafından önerilmeyen bir uygulamadır. Rahatsızlık hissinin yanı sıra potansiyel olarak göğüslerinize de zarar verebilirler.

  1. Koşarken Sütyen Kullanmamak

Eğer çok daha rahat ve özgür hissettiğinizden dolayı koşarken sütyen kullanmamayı tercih eden kadınlardan birisiyseniz, bunun göğsünüzde bulunan bağ dokularına ciddi zararlar verebileceği konusunda bilginiz olmalıdır.

  1. Göğüs Darbeleri

Göğüsleriniz hasar görmeye çok yatkın olduklarından ötürü hiçbir şekilde göğsünüze doğrudan darbe almamaya veya herhangi bir kötü muameleye maruz bırakmamaya çalışmalısınız.

  1. Kıl Aldırma

Göğüs ucundaki bölgede kılları olan birçok kadın vardır ve genellikle bu kılları düzenli olarak alırlar. Bu noktada alınan kıllar gelecekte daha kalın ve daha çok görünür olmaktadır. Buna ek olarak bu kıllar alındığında bazı ciddi iltihaplanmaların oluşma riski de bulunur.

  1. Cimcikleme

İlişkisi olan birçok kadın ilişkileri sırasında göğüs uçlarının emilmesine, cimciklenmesine ve ısırılmasına izin verir ancak bu gibi uygulamalar, ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git