Kahve maskesi nasıl yapılır?

Kahve maskesi nasıl yapılır?
28 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 4.796 kez okundu.

Kahve, besleyici etkisi olan bir üründür. Afrika gibi yerlerde kahve çekirdeklerinin güzel ve genç bir görünüme sahip olmak için kullanıldığı biliniyor. Gözeneklerin temizlenmesine ve cildin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olan bu ürünü kullanarak harika bir görünüm edinebilirsiniz. Kahve maskesini haftada bir kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Kahveyi güzellik maskesi olarak uygulamak için birkaç farklı tarif bulunuyor. Bu tariflerin hepsinde Türk kahvesi kullanmanız gerekir. Türk kahvesi, toz hâline getirilmesine rağmen kahvenin besleyici değerini kaybetmez. Diğer harmanlara göre daha kolay kullanılır. Ancak kahve çekirdeği edinme imkânınız varsa, bunları toz hâline getirerek de uygulayabilirsiniz.

Kahve maskesi, süt, kakao gibi ürünler ile karıştırılarak uygulanır. Aşağıdaki tarifi uygulayarak cildinizdeki deformasyonları, kırışıklıkları yok edebilir, sıkı ve güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Malzemeler:

  • Yarım çay bardağı süt
  • 4 yemek kaşığı kakao tozu
  • 4 yemek kaşığı Türk kahvesi

Hazırlanışı:

Bu maskeyi hazırlamak oldukça kolaydır. Yapmanız gereken tek şey, süt, kakao tozu ve Türk kahvesini geniş bir kasede yüze sürülecek kıvama gelene kadar karıştırmaktır. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz karışıma iki yemek kaşığı limon ekleyebilirsiniz. Kuru bir cilde sahipseniz de 1 yemek kaşığı bal eklemeniz faydalı olacaktır.

Uygulanışı:

Maskeyi yüzünüze uygulamadan önce yüzünüzü ılık su ile yıkamanız gerekir. Böylece cildinizdeki gözenekleri açmış olursunuz. Ayrıca yüzünüzü temizlemeden maske kullanmanın büyük riskleri vardır. Bu işlemi yaptıktan sonra, maskeyi yüzünüze eşit miktarda sürmeniz yeterli olacaktır. Masaj yaparak sürerseniz, gözeneklere daha kolay bir şekilde işlemesini sağlayabilirsiniz.

Maske kısa süre içinde sertleşecektir. Yüzünüzde gerginlik hissetmeye başladıktan bir süre sonra yıkayabilirsiniz. Cildinizdeki ferahlığı hissetmeniz zor olmayacaktır. Bu maskeyi haftada bir ya da iki kez uygulayabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git