Kaldırıldığı Hastaneden Acı Haber Geldi

Kaldırıldığı Hastaneden Acı Haber Geldi
21 Mart 2018 tarihinde eklendi, 2.649 kez okundu.

Son Dakika… Kaldırıldığı Hastaneden Maalesef Acı Haber Geldi…

Son Dakika… Kaldırıldığı Hastaneden Maalesef Acı Haber Geldi.. Ünlü Türkücü Geçtiğimiz Gün Hastaneye Kaldırılmıştı! Apar topar ameliyata alınmıştı! Boyun fıtığı teşhisi konulan Mahmut Tuncer’in doktorundan bu gün üzücü haber geldi!

Ameliyatını özel bir hastanede oldu ve ameliyatın başarılı geçtiğini söylediler fakat Tuncer’den gelen bu haber hayranlarını kahır etti! Flaş TV ekranlarındaki programını bu ameliyat nedeni ile bırakmak zorunda kaldı!

Bir daha program yapıp yapmayacağı ise henüz bilinmiyor.Ünlü Türkücü Geçtiğimiz Gün Hastaneye Kaldırılmıştı! Apar topar ameliyata alınmıştı! Boyun fıtığı teşhisi konulan Mahmut Tuncer’in doktorundan bu gün üzücü haber geldi!

Ameliyatını özel bir hastanede oldu ve ameliyatın başarılı geçtiğini söylediler fakat Tuncer’den gelen bu haber hayranlarını kahır etti! Flaş TV ekranlarındaki programını bu ameliyat nedeni ile bırakmak zorunda kaldı! Bir daha program yapıp yapmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Mahmut Tuncer 5 mayıs 1961 yılında Şanlıurfa’da doğmuş bir isimdir.Hem besteci hemde şarkıcıdır.5 Kardeş olan ünlü şarkıcı küçük yaşlarda futbola olan merakınla beraber Urfasporda profesyonel futbolcu olarak oynamıştır.Hayatını futbola veren sanatçı aslında sanatçı olma gibi bir düşüncesinin olmadığını belirtmiştir.

Amatör olarak arkadaşlarınla beraberken şarkılar söyleyip arkadaşları onun sesini çok beğenmişler.11 Nisan 1979 yılında Urfa’nın kurtuluşu nedeniyle yapılan etkinlikte İbrahim Tatlıses davet edilmiş ve Tenik direktörünün ısrarıyla onun sahneye çıkmasını istemiştir ve Mahmut Tuncer sahneye çıkmış şarkı söylemiştir.

İzzet Altınmeşe, Bedia Akar Türk , Selahattin Alpay gibi çok ünlü sanatçı kişilerin o yıllarda menajerliğini yapan Mehmet Ali Yanıkoğlu Ankara’dan Urfa’ya gelip, futbolcu Tuncer ile tanışır ve seni sanatçı yapmaya geldim Ankaraya götüreceğim der.ve Ankara’ya yolculuk başlamıştır.

Günlük 2500 TL’ye bir pavyonda çalışan Ünlü sanatçı Orada sahne alan Belkıs Akkale Mahmut Tuncer’e halk müziğinin ne olduğunu öğretmiştir. 1979 yılında TRT Radyosu’nun açmış olduğu sınavlara katılmış ve birinci olmuştur.Ardından 1980 yılında Uyandım Sabah İle adlı ilk albümünü sunmuştur.Bu zamandan sonra her yıl bir albüm çıkarmış bir isimdir.

Bir dönem Urfa Spor Futbol takımında profesyonel olarak futbol oynayan Mahmut Tuncer arkadaşları arasında şarkı söylemesi ve çevresinin büyük beğeni ile dinlemesi neticesinde ve bir ara Urfa’nın kurtuluşu nedeniyle sahne alacak sanatçı İbrahim Tatlıses’in katılımı gerçekleştirmemesi ile teknik direktörünün ve arkadaşlarının ısrarıyla sahne almıştır.

Bu ilk sahne deneyiminin ardından ünlü sanatçıların menejerliğini yapan Mehmet Ali Yanıkoğlu’nun Ankara’dan kalkıp Urfa’ya gelerek Mahmut Tuncer ile tanışarak seni sanatçı yapalım teklifi ile sanat hayatına adım atmıştır.

Mahmut Tuncer müzik dünyasının yanı sıra sinema dünyasındada yer almış ve 20 sinema filmindede başrol oynamıştır.Mahmut Tuncer aslen Karakeçili aşireti’nden Şanlıurfa’lıdır. Işıl Tuncer ile evlidir ve bu evliliğinden Gizem, Pınar, Umut ve Fırat isimlerinde 4 evladı vardır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git