Kalp Krizi, Yüksek Tansiyon, İnme ve Kolesterol için Dünyanın En İyi Yiyeceği

Kalp Krizi, Yüksek Tansiyon, İnme ve Kolesterol için Dünyanın En İyi Yiyeceği
8 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.095 kez okundu.

Eğer dünyadaki en faydalı besinin ne olduğunu merak ediyorsanız, sizler için bir yanıtımız var. Bu, hurma! Evet, bu popüler meyvenin sayısız faydası vardır ve inme, yüksek kolesterol, yüksek tansiyon ve kalp krizi gibi çeşitli hastalıkları önleyebilir. Bu meyve çok kısa bir süre içerisinde sahip olduğu sağlıklı besinler sayesinde bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir.

Hurmanın Faydaları

İshali Önler

Hurma, bağırsak florasını düzenleyen potasyum ve diğer mineraller açısından zengindir ve ishal ve diğer sindirim sorunlarını etkili bir şekilde tedavi edebilir.

Kabızlık Sorununu Yatıştırır

İshalin yanı sıra, hurmalar kabızlık sorununuzu da tedavi edebilir. Suyun içine sadece birkaç tane hurma koyun ve gece boyunca beklettikten sonra sabah bu sıvıyı tüketin ve meyveleri yiyin. Etkilerini hemen göreceksinizdir.

Demir Açısından Zengindir

Diğer besinlerin yanı sıra, hurmalar özellikle demir açısından zengindir ve kansızlığı olanlar insanlar için harika bir meyvedir. Sadece 100 gram hurma 0.9 mg demir içerir ki, bu günlük tüketmeniz gereken miktarın %11’ine denk gelmektedir. Demir, kırmızı kan hücrelerinizi ve hemoglobin üretimini arttırırken, kanınızdaki oksijen akışını da geliştirir.

Kilonuzu Kontrol Eder

Aç karna hurma yemek fazla yağlarınızı eritir ve vücut kilonuzu kontrol altında tutar. Kolesterolü yoktur ancak şeker açısından zengindir. Bu yüzden aşırıya kaçmamalısınız.

Kalbinizi Güçlendirir

Gece yatmadan önce suyun içine biraz hurma bırakın ardından sabah karışımı süzün ve kalp kaslarınızı güçlendirmek için tohumlarını tüketin.

Kolesterolü Düzenler

Düzenli olarak hurma tüketmek, damarlarınızı temizleyerek ve pıhtıları önleyerek kötü kolesterol seviyelerinizi düşürmeye yardımcı olur.

Tansiyonu Düzenler

Yüksek tansiyonu olan insanlar da bu meyveden faydalanabilir çünkü meyvenin içinde hiç sodyum yoktur ancak yeterli miktarda potasyuma sahiptir. 5-6 hurma 80 mg magnezyum içerir ki bu damarlarınızın rahatlamasına yardımcı olur. Uzmanlara göre tansiyonunuzu düşürmek için 370 mg magnezyum yeterli olmaktadır.

İnmeleri Önler

Sahip olduğu yüksek potasyum içeriği sayesinde hurmalar kalp ve damar sisteminizi güçlendirecek ve inmeleri önleyecektir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git