Kalp Krizi, Yüksek Tansiyon ve Kolesterol için Mucizevi Gıda

Kalp Krizi, Yüksek Tansiyon ve Kolesterol için Mucizevi Gıda
14 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 828 kez okundu.

Eğer dünyadaki en faydalı besini arıyorsanız, bugün sizinle bunu paylaşıyor olacağız.

Hurmayı denemenizi öneririz. İnme, kalp krizi, kolesterol ve yüksek tansiyon gibi birçok rahatsızlığı hafifleten veya tedavi eden birçok sağlıklı özelliğe sahiptir.

Çok kısa bir süre içerisinde metabolizmanıza yardımcı olurlar çünkü içinde birçok besleyici madde bulunmaktadır. İşte, bu besinin niçin beslenme programınıza dahil etmeniz gerektiği ve niçin bu kadar sağlıklı olduğu ile ilgili bazı bilgiler.

Hurmanın Faydaları

Hurma, Demir Açısından Zengindir

Hurmanın içinde yüksek miktarda demir bulunur ve bu, kansızlığı olanlar, çocuklar ve gebeler için harika bir mineraldir. Her gün 100 gram hurma tüketmeniz yeterli olacaktır ve bu sayede 0.9 mg demir alırsınız. Bu oran, günlük önerilen demir tüketiminin %11’ine tekabül etmektedir. Demir, oksijenin kanda taşınmasına yardımcı olmasının yanı sıra kırmızı kan hücreleri ve hemoglobin açısından da oldukça faydalıdır.

Hurma, İshali Önler

Hurmanın içinde aynı zamanda bağırsak florasını iyileştirerek ve bu sayede faydalı bakterileri uyararak ishali önlemeye yardımcı olan bol miktarda potasyum bulunur.

Hurma, Kabızlığı Hafifletir

Hurmanın aynı zamanda kabızlığı ve ishali hafifletmeye yarayan birçok yatıştırıcı özelliği bulunmaktadır. Bu yüzden bir gece öncesinden hurmaları suya koymalı ve sindiriminizi geliştirmek için sabah uyandığınızda bu suyu içmelisiniz. Bu tedavi yöntemi oldukça etkilidir.

Hurma, Kiloyu Kontrol Eder

Eğer aşırı kilodan kaçınmak istiyorsanız, aç karna hurma yemeniz gerekmektedir. Bu sayede kilonuzu kontrol edecektir çünkü hiç bir kolesterolü bulunmaz. Şeker açısından zengin olduklarını unutmamanız ve bu yüzden oldukça dikkatli olmanız gerekiyor.

Hurma, Kolesterolü Düzenler

Hurma kötü kolesterol olarak da bilinen sağlıksız kolesterolü düzenlemektedir. Bunu, kan damalarını temizleyerek ve herhangi bir kan pıhtısını önleyerek gerçekleştirmektedir.

Hurma, Kalbinizi Güçlendirir

Bir gece önceden hurmaları suya yatırın. Sabah olduğunda suyu süzün ve ardından hurmanın çekirdeklerini çıkartın. Bu çekirdekleri ister yiyebilir, ister ezerek, bal ile karıştırarak tüketebilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git