Kalp Krizinden Bir Ay Önce Fark Edebileceğiniz 6 Belirti

Kalp Krizinden Bir Ay Önce Fark Edebileceğiniz 6 Belirti
17 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 2.797 kez okundu.

Kalp krizinden kaynaklanan kalp hastalıkları ve ölümler, dünya çapında birinci sırada yer almaktadır. Bu yüzden ölümlerin en yaygın sebebi olarak bilinmektedir. Stresli ve yoğun bir hayat ve tükettiğimiz tüm işlenmiş gıdalar, kalp rahatsızlığının ana etkenidir. Yaşam tarzınızı değiştirmek ve beslenmenize daha fazla sağlıklı gıdalar dahil etmek kesinlikle kalp sağlınızı korumanıza yardımcı olacaktır. Ancak bedeninizin size göndereceği sinyalleri doğru okuyabilmeniz de sizin açınızdan oldukça faydalıdır.

İşte kalp krizinin 6 belirtisi:

Göğüste Baskı

Bu belirti en çok göz ardı edilen belirtidir. Birçok insan genelde önemli bir şey olmadığını ve dikkate değer bir sonuç doğurmayacağına inanmaktadır. Ancak bu, kalbiniz ile ilgili bir sorun yaşadığınızın en açık belirtilerindendir ve yakın gelecekte kalp krizi ihtimali konusunda uyarı vermektedir. Böyle hissettiğiniz bir sonraki sefer mutlaka doktorunuza danışın.

Nefes Darlığı

Akciğerler ve kalp birbirine bağlı olan iki sistemdir. Akciğerlerinizde oksijenin az olması, kalbinizin ihtiyacı olan kanı alamamasına neden olacaktır. Eğer nefes alma konusunda zorluk yaşıyorsanız, hemen doktorunuza başvurun çünkü kalp krizi düşündüğünüzden de kısa bir süre içerisinde gerçekleşebilir.

Soğuk Algınlığı ve Grip Belirtileri

Birçok insanın kalp krizinden hemen önce soğuk algınlığına veya gribe yakalandığı yönünde kanıtlar bulunmaktadır. Eğer kalp rahatsızlığınız varsa ve sıklıkla soğuk algınlığına veya gribe yakalanıyorsanız, lütfen doktorunuza danışınız.

Soğuk Terleme ve Baş Dönmesi

Bu belirti, beyni ve kalbinizi etkileyen zayıf bir dolaşımınız olduğu anlamına gelmektedir.

Yorgunluk

Uyuduktan veya dinlendikten sonra bile sürekli olarak yorgun hissediyorsanız, bu düzensiz bir kan dolaşımınız ve kalbinize giden zayıf bir kan akışınız olduğu anlamına gelmektedir.

Güçsüzlük

Damarlarınız darlaştığında, kanın doğru şekilde dolaşmasına izin vermez ve bunun sonucunda kaslarınız ihtiyacı olanları alamadığından ötürü, giderek güçsüzleşmeye başlarsınız. Bu yüzden herhangi bir çeşit güçsüzlük yaşamaya başladıysanız dikkatli olmalı ve doktorunuza görünmelisiniz.

Bu belirtileri öğrenmeniz ve bilmeniz çok önemlidir. Eğer kalp sorunları veya bu belirtilerden birini yaşıyorsanız, sağlığınıza dikkat edin ve bir şeylerin yanlış olduğunu fark ettiğiniz anda tıbbi yardım isteyin. Yardım istemek, size zarar verebilecek bir şeyi yapmaktan çok daha iyi olacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git