Kalp Krizini Önleyen ve Sayısız Faydası Olan Harika Kür

Kalp Krizini Önleyen ve Sayısız Faydası Olan Harika Kür
4 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 829 kez okundu.

Bal ve tarçın birçok hastalığı ve rahatsızlığı tedavi edebilecek çok güçlü bir kombinasyondur. Faydaları birçok sağlık uzmanı ve diyetisyen tarafından da kabul edilmiştir.

Bu tamamen doğal karışım yüzlerce yıldır birçok toplum tarafından kullanılmıştır. Örnek vermek gerekirse, Mısırlılar, bu karışımı yaraları tedavi etmek için, Yunanlılar ömürlerini uzatmak için, Hindistanlılar sağlıklı beden dengesini korumak için kullanmıştır. Tüm bu insanlar hem balın hem de tarçının faydalarını biliyorlardı. Modern tıp bile bunların faydalarını onaylamaktadır.

Bu güçlü ve doğal malzemeler birçok hastalığın ve rahatsızlığın tedavisinde kullanılabilinir ve bunlar arasında yüksek kolesterol, kalp ve damar hastalıkları, kireçlenme, safra kesesi enfeksiyonları, soğuk algınlığı ve grip bulunmaktadır.

Farklı Hastalıkları Tedavi Etmek için Tarçın ve Bal Tarifleri

Kolesterol

İki yemek kaşığı bal ve üç çay kaşığı tarçını bir bardak su içerisinde karıştırarak, kolaylıkla yüksek kolesterolünüzü düşürebilirsiniz. Sadece iki saat içerisinde kolesterol seviyelerinizi %10 düşürebilirsiniz.

Kalp ve Damar Hastalıkları

Düzenli olarak sabahları ekmek üzerinde reçel veya marmelat gibi biraz bal ve tarçın tüketmek, kanınızdaki kolesterol seviyelerini düşürür ve bu sayede de kalp ve damar rahatsızlıklarını önler.

Kireçlenme

Kronik kireçlenme için bir bardak kaynar su içerisinde iki yemek kaşığı bal ve bir yemek kaşığı tarçın ekleyip, tüketin. Bunu sabah ve akşam olmak üzere günde iki sefer tüketmeniz önerilmektedir.

Safra Kesesi Enfeksiyonları

Yukarıda bahsettiğimiz karışım aynı zamanda safra kesesi enfeksiyonlarını tedavi etmek için de kullanılmaktadır ancak bal ve tarçının oranlarında biraz değişiklik yapmanız gerekiyor. 2 çay kaşığı tarçın ve bir yemek kaşığı balı, kaynar su dolu bir bardakta karıştırın.

Soğuk Algınlığı

Soğuk algınlığınızı yatıştırmak için bir yemek kaşığı balı ve çeyrek çay kaşığı tarçını karıştırın. Bu karışımı tüketmek soğuk algınlığınızı, kronik öksürüğünüzü ve sinüs tıkanıklıklarınızı tedavi edebilirsiniz.

Bağışıklık Sistemi

Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için bu malzemeleri düzenli olarak her gün tüketin. Doğal olarak bedeninizi bakterilerden ve viral enfeksiyonlardan koruyacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git