Kan Türünüz Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kan Türünüz Hakkında Bilmeniz Gerekenler
21 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.053 kez okundu.

İnsan kanı dört farklı türe ayrılmaktadır: A, B, AB ve 0. Kan türümüz doğumumuz ile belirlenir ve uzmanlar her kan grubunun farklı bir karaktere sahip olduğunu belirtmektedir.

Bugünkü yazımızda insanların kan türleri hakkında çeşitli bakış açıları ile farklı bilgileri sizlerle paylaşıyor olacağız.

Kan Türü ve Beslenme

Gün içerisinde bedenlerimizde kimyasal reaksiyon gerçekleşir ve bu yüzden konu sindirim ve kilo vermek olduğunda kan türümüz çok önemlidir.

Farklı kan türüne sahip insanlar, farklı şekillerde beslenmelidir. Örneğin kan türü 0 olanlar et ve balık gibi yüksek protein içeriğine sahip besinlerden kaçınmalıdır. A kan türüne sahip insanlar kırmızı etten kaçınmalıdır çünkü sebzeler onlar için daha idealdir.

B kan türüne sahip insanlar tavuk etinden kaçınmalı ve daha fazla kırmızı et tüketmeli iken, AB kan türüne sahip insanlar deniz ürünleri ve yağsız kırmızı et tüketmelidir.

Kan Türü ve Hastalıklar

Her kan türünün farklı bir karakteristiği olduğunda dolayı, her kan grubu farklı türdeki hastalıklara karşı dirençlidir ancak aynı zamanda farklı hastalıklara da yatkındır. Belirli türdeki hastalıkları önlemek için kan türünüz hakkında daha fazla bilgiye sahip olmalısınız.

Kan Antijenleri

Kan antijenleri, kanda bulunur ancak bedenin farklı yerlerinde de bu maddelere rastlanabilir. Örneğin bu antijenler sindirim sistemimizde, ağzımızdan kalın bağırsağımıza ve aynı zamanda burnumuzda ve akciğerlerimizde de bulunabilir.

Kan Türü ve Kilo Sorunları

Yapılan yeni araştırmalar, kan türümüzün göbek bölgesindeki yağlara sahip olup, olmayacağımızı belirlediğini ortaya koymuştur. Daha açık konuşmak gerekirse, A kan türüne sahip insanlarda nadiren bel bölgesinde yağlanma oluşurken, 0 kan türüne sahip insanlar bu soruna daha yatkındır.

Kan Türü ve Karın Bölgesi

Karın bölgesinin yağlanmasının da kan türümüze bağlı olup, olmadığını biliyor muydunuz? Örneğin A kan türüne sahip insanlar bu gibi sorunla asla karşılaşmazken, 0 kan türüne sahip insanlar bel bölgesindeki yağlar gibi bu rahatsızlığa yatkındır.

Kan Türü ve Gebelik

Kan türünün gebelik konusunda da büyük bir rolü vardır. Diğerlerinden daha kolay gebe kalabilen bir kan türü vardır. AB kan türüne sahip insanlar bedenin daha kolay gebe kalmasını sağlayacak olan hormonları daha kolay uyarmaktadır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git