Kanser ve Enfeksiyona Karşı Etkili Meksika’ya Özgü Meyve, Kapülin Kirazı

Kanser ve Enfeksiyona Karşı Etkili Meksika’ya Özgü Meyve, Kapülin Kirazı
24 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 2.309 kez okundu.

Daha önce hiç kapülin kirazını duydunuz mu? Bu tatlı meyve Güney Amerika boyunca yetiştirilmektedir ve aynı zamanda Jamaika kirazı, Panama kirazı, Singapur ağacı ve kapülin olarak bilinmektedir. Çok lezzetli olmasının yanı sıra, kapülin kirazının sayısız faydası bulunur ve Meksika’da kanser ve enfeksiyonlara karşı yüz yıllardır kullanılmaktadır.

Yapılan bazı araştırmalara göre bu meyve kesinlikle kanser karşıtı güçlü bir çözümdür. Bol sulu ve güneşli kıyı bölgelerinde yetişen meyve genellikle meyve sularında ve reçellerde kullanılmaktadır. Bu meyvenin ağaçları, balıkları çekmesi için Brezilya’da nehir kenarlarına dikilmektedir ve sahip olduğu inanılmaz faydaları sayesinde birçok hastalık için doğal bir çözüm olarak kullanılmaktadır. İşte kapülin kirazının bazı önemli faydaları:

Bakteri Karşıtıdır

Kapülin kirazı, bedendeki bakteri ile savaşacak ve soğuk algınlığı veya viral enfeksiyonları kolayca yok edebilecek güçlü bir bakteri karşıtı meyvedir. Bağışıklık sisteminize ve bedeninizin kolayca enfeksiyonlara karşı mücadele etmesine yardımcı olur.

Antiseptik Özelliklidir

Kirazın kökleri antiseptik özelliklere sahiptir. Kökler, dünyanın birçok yerinde diş ağrısı, baş ağrısı ve mide rahatsızlıkları için kullanılmaktadır.

Hafızayı Geliştirir

Meyvenin içinde flavanon adında, beyin fonksiyonlarını ve hafızayı geliştiren güçlü bir madde bulunuyor. Hafif bilişsel bozukluklardan muzdarip kişiler düzenli olarak, nörodejeneratif rahatsızlıklara karşı etkili olan bu kirazlardan tüketmelidir.

İltihaplanmayı Giderir

Kapülin kirazı, onu, bedendeki iltihaplı rahatsızlıklara karşı en iyi meyve yapan iltihaplanma karşıtı özelliklere sahiptir. Kapülin kirazının midedeki ülseri ve prostattaki iltihaplanmayı hafiflettiği bilinmektedir.

Kasılma Karşıtıdır

Kasılma karşıtı özellikleriyle, kapülin kirazı çayı, gastrit, nevralji ve dizanteri gibi rahatsızlıkları tedavi edebilir.

Kanseri Önler

Bu kirazlar, farklı türdeki kanserleri engelleyebilecek ve tedavi edebilecek güçlü kanser karşıtı maddeler içermektedir. Birçok insan hastalıklara karşı koruma amacıyla kapülin kirazı çayı tüketmektedir.

Sizinde görebileceği gibi kapülin kirazları sağlımız için çok faydalıdırlar. Ancak dönemimizin en ölümcül hastalıkları için güçlü ve doğal bir çözüm olarak tanınmalarını sağlayabilmek adına daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer daha sağlıklı olmak istiyorsanız, şimdilik bu kirazları beslenmenizin bir parçası haline getirebilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git