Kanser Karşıtı ve Uykusuzluk Gideren Çekirdekler

Kanser Karşıtı ve Uykusuzluk Gideren Çekirdekler
22 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 1.731 kez okundu.

Çocukluğumuzda sıklıkla tükettiğimiz kabak çekirdeklerini hatırlıyor musunuz? Muhtemelen hepimiz bir zamanlar bunları çok severdik. Her ne kadar kimileri içindekini yemek için çok uğraş vermek zorunda kalsa bile, çoğumuz sahip olduğu besleyici içerikleri bir şekilde görmezden gelmişizdir. Ancak bu çekirdekler doğadaki en iyi besinlerden birisidir.

Kabak Çekirdeğinin 5 Faydası

Kabak Çekirdekleri Magnezyum Doludur

Dünya nüfusunun çoğunda magnezyum eksikliği vardır. En önemli minerallerden birisi olmasının yanı sıra bedenimizin doğru bir şekilde çalışması için gerekli olan 300 farklı biyokimyasal reaksiyonun başlatılmasından da sorumludur. Yarım bardak kabak çekirdeği, günlük magnezyum ihtiyacınızın %92’sini karşılayabilir.

Kabak Çekirdekleri Doğal Olarak Testosteronu Arttırır

Kabak çekirdekleri erkeklerin cinsel sağlığı açısından oldukça faydalıdır. Kabak çekirdeğinde bulunan B, C, D, E ve K vitaminleri gibi içerikler libidonuz için çok önemli bir role sahiptir. Bunlara ek olarak kabak çekirdekleri, yüksek testosteron seviyelerine neden olan çinko açısından da zengindir.

Kabak Çekirdekleri Ruh Halinizi İyileştirir ve Ateş Basmalarını Yok Eder

Kabak çekirdekleri, beyinde serotonin üretimini için gerekli olan triptofan içerdiğinden ötürü ruh halinizi iyileştirmeye yardımcı olur. Kabak çekirdekleri aynı zamanda menopoz döneminde yaşanan ani ateş basmalarını da engelleyerek, bedeninizin ısısını dengelemenize yardımcı olur.

Kabak Çekirdekleri Kansere Karşı Savaşır

Kabak çekirdekleri kukürbitakin olarak bilinen bileşenler içermektedir. Yapılan araştırmalar bu bileşenlerin kansere karşı savaş verdiğini ve farklı türlerdeki kanserli hücreleri öldürdüğünü tespit etmiştir.

Kabak Çekirdekleri Uykusuzluk Sorununuzu Giderir

Kabak çekirdeğinde bulunan triptofan uyuma/uyanma döngünüzden sorumlu olan melatonin ve serotonin üretimine yardımcı olan bir amino asittir. Bu yüzden kabak çekirdeği yemek, daha hızlı uykuya dalmanıza yardımcı olacaktır.

Bu yüzden bir dahaki sefere bir şeyler atıştırmak istediğinizde, atıştırabilinecek en sağlıklı şeyi artık biliyorsunuz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git