Kanseri Durduran, Gastriti İyileştiren, Karaciğer ve Kalp Dostu Sebze Suyu

Kanseri Durduran, Gastriti İyileştiren, Karaciğer ve Kalp Dostu Sebze Suyu
30 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 1.628 kez okundu.

Her ne kadar tatsız da olsa, patates suyu, sahip olduğu sağlıklı özellikler ve faydaları ile uzun süredir övülmektedir. Tadı kötü olan bir şeyi kimse içmek istemez ancak tadı kötü olan birçok şey aslında sağlığımız için çok faydalıdır. Yapılan araştırmalara göre patates suyu, kanser de dahil olmak üzere sayısız hastalığı tedavi ediyor ve hasar almış organlarınızı onarıyor.

Patates Suyunun Faydaları

Bedeninizi Alkalize Eder

Patates suyu bedeninizin alkalitesini yenileyebilir ve sayısız sağlık sorununu önleyebilir.

Ürik Asit Seviyelerini Azaltır

Patates suyu bedendeki ürik asit seviyelerini azaltır ve gut ve kireçlenme gibi iltihaplanma sonucu oluşan hastalıkları iltihaplanmayı önleyerek önler. Düzenli olarak tüketmek eklemlerinizdeki ve sırtınızdaki ağrıları azaltırken, bedeninizdeki dolaşımı da hızlandırır.

Cildi Temizler

Harici olarak kullanıldığında patates suyu cildinizdeki tahrişi ve iltihabı hafifletir ve akne ya da egzama gibi hastalıkları tedavi edebilir.

Kilo Vermeyi Hızlandırır

Kahvaltıdan önce ve yatmadan birkaç saat önce birkaç bardak patates suyu tüketmek metabolizmanızı hızlandırır ve kilo vermeye başlarsınız.

Karaciğeri Temizler

Patatesin içindeki önemli maddelerin faydalarından birisi de karaciğeri temizlemesidir. Patates suyu karaciğerinizi temizleyecek ve fonksiyonlarını geliştirecek güçlü bir detoks maddesidir ve aynı zamanda safra kesinizin fonksiyonlarını da iyileştirir.

Ülseri Tedavi Eder

Eğer ülser şikayetiniz varsa, öğünlerden önce su ile seyreltilmiş bir yemek kaşığı kadar patates suyu tüketin.

Patates Suyu Nasıl Yapılır?

Patates suyu hazırlamak için birkaç orta boy patatesi yıkayın ve soyun. Ardından tüm yeşil kısımları ve delikleri de çıkartın. Daha sonra patatesleri ezin ve suyunu elde etmek için bez bir parça içerisinde sıkın. Büyük bir bardağa suyu aktarın ve taze iken tüketin. Eğer tadı sizin için fazla gelirse, biraz havuç, elma veya limon suyu ile karıştırabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git