Kanseri Tarihin Tozlu Sayfalarına Gömecek Vitamini Biliyor musunuz?

Kanseri Tarihin Tozlu Sayfalarına Gömecek Vitamini Biliyor musunuz?
3 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 873 kez okundu.

Birçok bilim adamı B17 vitamininin kanser karşıtı özellikleri olduğuna inanmaktadır.

Bu vitamin ağırlıklı olarak en fazla kayısı tohumlarında bulunur. B17 vitamini bir molekül benzaldehid, bir molekül hidrosiyanik ve iki molekül glikozun birleşiminden oluşmaktadır. Bu bileşen, benzaldehid ve siyanürün özel bir enzim olan beta-glukosidaz ile etkileşime girmesine yardımcı olmaktadır. Bu enzim aynı zamanda en fazla kanserli hücreye sahip olan enzimdir (diğerlerine kıyasla 3000 kat).

Kanserli hücrelerin gelişmesi için bedenimiz bol miktarda enerjiye veya glikoza ihtiyaç duymaktadır. Bedeniniz B17 vitaminini aldığında, kanserli hücreler bu vitamindeki glikoz molekülünü emer ve etkilenen hücreleri öldürmeye yarayan beta-glukosidaz ile temas halindeki benzaldehid ve siyanür açığa çıkar. Sahip olduğu bol miktardaki beta-glukosidaz sayesinde, B17 vitamini kanserli hücreler için oldukça ölümcük iken, normal hücreler için ise tamamen zararsızdır.

Benzaldehid ve siyanür zehirli elementlerdir ancak B17 vitamininde glikoz ile birleştiklerinde birbirlerini nötrlerler ve zehirli özelliklerini kaybederler.

Kanseri önlemek için günlük olarak tüketilmesi gereken tohum miktarı 5 ila 7 arasındadır. Tohumları birkaç saat ara ile tüketmeniz en iyisi olacaktır ve gün içerisinde önerilen dozajı aşmamaya dikkat ediniz.

Aynı zamanda uzmanlar, B17 vitaminin kanseri tedavi ettiği ile ilgili bilgilerin yazılı ve görsel medyada yer almamasından ötürü oldukça şikayetçidirler.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git