Kanserli Hücreleri Öldüren 7 Gıda

Kanserli Hücreleri Öldüren 7 Gıda
27 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 1.895 kez okundu.

Yapılan son araştırmalar, bugün sizlerle paylaşacağımız 7 gıdanın, kanserin büyümesini önleyerek kanser türleri için oldukça faydalı olduğunu ortaya koymaktadır.

Dahası, kemoterapiden daha etkili oldukları da kanıtlandı. İşin en iyi kısmı ise, bu yedi gıdadan bazıları bizim zaten severek tükettiğimiz besinlerden bazılarıdır.

Kanseri Önleyen 7 Gıda

  • Zerdeçal
  • Yeşil çay
  • Bitter çikolata
  • Ahududu
  • Yaban mersini
  • Domates
  • Kırmızı şarap

Kan damarlarının normal oluşum sürecine anjiogenez denmektedir. Anjiogenez, örneğin yeni doğduğumuz dönemler gibi kimi dönemlerde daha aktif olarak işleyen bir süreçtir.

Öte yandan yaşlanmaya başladıkça süreç yavaşlar. Ancak dokuların yenilenmesi ve yaraların kabuk tutması gibi bazı belirli durumlarda süreç yeniden aktive olur. Genellikle bu sürecin düzenlenmesinden aktive ediciler ve inhibitör molekülleri sorumludur.

İnhibitörler genellikle daha önemlidir ancak anjiogenezin aktive edicileri, yeni kan damarlarının oluşumu için damar hücrelerinin büyümesini sağlar.

Tamamen geliştiklerinde kanser hücreleri, daha fazla besin ihtiyacını karşılamak için gerekli yeni kan damarlarının oluşumu için anjiogenez aktive edicileri salgılar.

Son zamanlarda tıp, Anjiogenez İnhibitörleri adlı ilaçlar üretmeye başladı. Kemoterapiden farklıdırlar çünkü tümörlü hücreler ile savaşmazlar ancak tümöre giden kan damalarının oluşumunu engellerle.

Bugün sizinle paylaştığımız bu yedi besinin güçlü anjiogenez engelleyici özellikleri bulunmaktadır ve kanserli hücrelere fazla kan dağıtılmasını engellerler.

Bu yüzden bilim adamları, anjiogenezi düzenleyebilmemiz için bunların tüketilmesini önermektedir. Bu sayede zararlı hücrelerin gelişimini ve yayılmasını engelleyeceksinizdir.

Kırmızı Şarap

Kırmızı şarap, genellikle üzümlerin dış katmanlarında bulunan güçlü bir antioksidan olan resveratrol adındaki oldukça güçlü bir bileşen içermektedir.

Sayısız araştırma, resveratrolün başarılı bir şekilde bakterileri, virüsleri ve mantarları öldürdüğünü kanıtlamıştır.

Dahası, bu mucizevi bileşenin şeker hastalığı için glikoz toleransını arttırma, ruhsal ve fiziksel sağlığı geliştirme, tehlikeli serbest radikalleri yok etme, hayvanların ömürlerini uzatma, kalp fonksiyonlarını geliştirme, hücrelerin enerji üretimini arttırma ve nükleer radyasyon nedeniyle oluşan hücre parçalanmasını önleme gibi sayısız faydası bulunmaktadır.

Günlük olarak önerilen resveratrol takviyesi dozu 200-600 mcg’dir. Ancak 225 ml kırmız şarabın 640 mcg resveratrol sağladığını da bilmeniz gerekmektedir.

Zerdeçal

Sağlığımız için sayısız faydanın yanı sıra, zerdeçal yağları eritme konusunda harikalar yaratır.

Ahududu ve Yaban Mersini

Bu meyveler farklı türdeki kanserleri engelleme konusunda oldukça faydalıdır. Dahası, anjiyogenez sürecini durdururlar ve oksidatif stresi azaltırlar.

Domates

Harvard Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, ayda dört sefer domates sosu veya domatesli yemek tüketen katılımcıların prostat kanseri riskinin %50 azaldığı bulmuştur.

Domatesler anjiyojenik karşıtı olan likopen açısından zengindirler. Yağda kolayca çözünür ve sindirim kanalı yoluyla da emilirler.

Bitter Çikolata

Kanser ile savaşmanız, tatlılardan uzak duracağınız anlamına gelmemektedir. Özellikle bitter çikolata oldukça sağlıklıdır ve kalp sağlığını iyileştirdiği gibi, moralinizi yükseltir ve zararlı hücrelere karşı savaşır.

Kahve ve Yeşil Çay

Kahve ve yeşil çay oldukça faydalıdır ve aynı zamanda farklı türdeki kanserler ile savaşmanız konusunda size yardımcı olurlar.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git