Kar geliyor meteoroloji yeni duyurdu

Kar geliyor meteoroloji yeni duyurdu
4 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 201 kez okundu.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı yeni yağış dalgası ile birlikte yerini karakış esintisine bırakıyor. Edirne’yi vuran selin ardından yarın Kapıkule’dan yeni bir soğuk hava dalgası ve kar yağışı giriş yapıyor.

Meteoroloji bugün 8 il için de son dakika uyarıları geçti. Uyarı verilen iller İstanbul, Balıkesir, Çanakkale , İzmir, Aydın, Manisa, Antalya, Mersin ve Muğla oldu. Marmara bölgesi ve İstanbul için de çok önemli bir uyarı var. İşte meteorolojiden arka arkaya gelen uyarılar ve kar haberi: KAR GELİYOR : Meteorolojinin yaptığı son tahmine göre yarın kar yağışı ve soğuk hava dalgası yurda giriş yapacak. Balkanlar üzerinden gelen kar yağışı Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ illerinde etkili olacak. Trakya bölgesinde önce yağmurla karışık kar yağışı görülecek. Cuma günü ise yağmur kesilecek v e kar yağışı etkili olup bu illeri beyaza bürüyecek.

BUGÜN UYARI VERİLEN İLLER : Meteoroloji tahminine göre Balıkesir, Çanakkale , İzmir, Aydın, Manisa, Antalya, Mersin ve Muğla illerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar etkisini artırıp daha da kuvvetlenecek. Sel baskınları ve yıldırım düşmeleri bu illerde görülebilir. Antalya’nın Serik, Manavgat, İbradı, Akseki, Gündoğmuş, Alanya ilçelerindeki yağışın daha da şiddetli olacağı uyarısı var. Meteorolojinin geçtiği son alarmda ise Muğla’nın il merkezi ve Marmaris ilçesi ile Antalya’nın Manavgat ilçelerinde taşkın tehlikesi bulunuyor denildi. İSTANBUL’A ÖNEMLİ UYARI : Bir çok bölgede şiddetli yağış görülürken İstanbul ve Çanakkale için şiddetli fırtına alarmı verildi. Rüzgar bugün öğle saatlerinden sonra poyraza dönerek kuvvetini arttıracak. İstanbul ve Çanakkale başta olmak üzere Marmara’nın Batısı ve Kuzey Ege’de Perşembe gece saatlerine kadar şiddetli fırtına görülecek.

Meteoroloji çatı uçmalarına ve ağaç devrilmelerine sebep olabilecek şiddetteki fırtına için dikkatli olunmasını istedi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git