Karın Ağrısı Şikayeti Bulunan Çocuğun X-Ray Sonuçları Doktorları Şok Etti

Karın Ağrısı Şikayeti Bulunan Çocuğun X-Ray Sonuçları Doktorları Şok Etti
20 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 3.305 kez okundu.

Kimsenin kusursuz olmadığını ve doktorların dahi kimi zaman hata yapabildiğini hepimiz biliyoruz. Doktorların hata yaptığı birçok vaka var ve bu yazımızda aylar boyunca karın ağrısı çeken 3 yaşındaki bir çocuktan bahsediyor olacağız.

Ailesi, çocuğu doktora götürdüğünde, ağrısından kurtulması için çocuğa sadece ağrı kesiciler yazılmıştı. Belirli bir süre sonra çocukta herhangi bir iyileşme görülmediğinden ötürü, tedavi için yerel bir hastaneye götürüldü. Doktorlar x-ray önerdi ve ardından bu şiddetli karın ağrısının arkasındaki neden gün yüzüne çıktı. Doktorlar bile şaşırmıştı.

Çocuk aylar boyunca karın ağrısı çektikten sonra, ailesi, doktorların ona sadece ağrı kesici vererek bir hata yaptıklarının farkına vardı ve çocuk, ailesi tarafından Hindistan’daki bir başka hastaneye götürüldü. Buradaki doktorlar, çocuğun şiddetli karın ağrısının midesinde sıkışıp, kalmış olan bir grup metal nesneden kaynaklandığını gördüler.

Doktorlar çocuğu hemen ameliyata aldı. Ancak doktorlar için çok daha şok edici şeyler ile karşılaşacaklarından haberleri yoktu. Çocuğun midesinden 1 pil, 29 mıknatıs ve bir bozuk para çıktı. Yapılan habere göre çocuk, bu nesneleri evin çeşitli bölgelerinde bulmuş.

Tüm bu metal parçalar çocuğun karnında sıkışıp, kalmıştı. Doktorlara göre toplamda 29 mıknatıs yutmak oldukça olağan dışı bir durumdu. Bu, mıknatıs yutmanın çocukta artık bir alışkanlık haline geldiği ve muhtemelen bir yıldan uzun süredir de bu alışkanlığını sürdürdüğü anlamına gelmektedir.

Mıknatıslar oldukça şiddetli ağrılara neden oluyor ve çocuğun sindirim sistemine zarar veriyordu çünkü tüm mıknatıslar birleşerek, manyetik bir top halini almışlardı. Bu, birçok doktor için oldukça karmaşık vakalardan birisidir ve bunun sonucunda zavallı çocuğun midesinde hasar oluşmuştu.

Tüm nesneler 3 saat süren ameliyat ile dikkatlice çıkartıldı. Ailenin işi mücevher yapımı olduğundan ötürü, çocuk bu gibi nesnelere kolaylıkla ulaşabiliyordu.

Bu nesneler boyut açısından da oldukça büyüktüler. Eğer daha küçük olsaydılar, büyük ihtimalle sindirim kanallarından geçerek, bedenden kendiliğinden atılabilirlerdi.

Ancak her şey olması gerektiği gibi tamamlandı ve birkaç gün sonra çocuk taburcu edildi. Ailesi artık mücevher yapımı işinde çalışmıyor. Genel olarak aileler çocuklarını güvende tutmak için bazı önlemler almalıdır. Evdeki her şey çocuk dostu olmalıdır çünkü üzgün olmaktansa önlem almak her zaman daha iyidir.

Başkalarının bu gibi şeyler yaşamaması için onlara yardımcı olabilirsiniz, tek yapmanız gereken bu olayı aileniz ve arkadaşlarınız ile paylaşmaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git