Kayıp Sedanur olayında gelişme

Kayıp Sedanur olayında gelişme
25 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 354 kez okundu.

Kars Kağızman’da 9 yaşındaki Sedanur Güzel’in kaybolması olayına karıştığı iddiasıyla gözaltına alınan Ertan B. çıkarıldığı mahkemece t-utuklandı. Kars’ın Kağızman ilçesinde yaşayan Sedanur Güzel’in kaybolması olayına karıştığı iddia edilen komşusu Ertan B. t-utuklandı.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, pazar gününden itibaren köyde yapılan aramalar sonucunda, 9 yaşındaki Güzel’in kaybolması olayına karıştığı öne sürülen komşu Ertan B’nin ifade alma işlemini tamamladı. Paslı Jandarma Karakol Komutanlığındaki sorgusu tamamlanan Ertan B, güvenlik önlemleri altında Kağızman Adliyesine nakledildi. T-utuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen Ertan B, “resmi evrakta sahtecilik” ve ş-üpheli ve çelişkili ifadelerinden dolayı t-utuklandı. Ertan B, Kars C-ezaevine gönderildi.Kars’ın Kağızman ilçesinde pazar günü arkadaşlarıyla meyve toplamaya giden 9 yaşındaki Sedanur Güzel kaybolmuştu. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timleri, AFAD ve UMKE ekipleri ile İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki iz takip köpeği “Atak”, arama kurtarma köpeği “Gazel”, Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesindeki kadavra arama köpeği “Obert” ve iz takip köpeği “Calisto” ile yürütülen çalışmalardan sonuç alınamamıştı.

Arkadaşları, erik bahçesinde yanlarında bir kişinin daha olduğu bilgisini vermişti. Bir televizyon kanalına canlı yayınla bağlanan alenin hem akrabası hem de komşusu olan Ertan B. anlattıkları ş-üpheli bulununca jandarma tarafından ifadesine başvurulmuştu. Ardından gözaltına alınan zanlının c-ezaevinden firar ettiği ve sahte kimlik kullandığı anlaşılmıştı.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git