Kemik Çıkıntılarını Anında İyileştiren Mucizevi Çözümler

Kemik Çıkıntılarını Anında İyileştiren Mucizevi Çözümler
13 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 2.467 kez okundu.

Ayaklarımız, ağırlığımızı taşımaktan sorumlu olan organlarımız olarak gün boyunca birçok etkiye maruz kalır. Bu etkiler sonucunda, özgürce hareket etmenizi kısıtlayacak birçok sorun ile karşılaşabilirsiniz. Günlük yıpranmadan kaynaklanan bu sorunların başında oldukça ağrıya sebep olabilen ve topuk arkasında oluşan bir iltihaplanma nedeniyle ortaya çıkan kemik çıkıntıları gelmektedir. Kemik çıkıntıları, tedavi edilmediği takdirde ameliyat gerektiren ciddi bir sağlık sorunudur.

Bu sorunu engellemek için benimsenebilecek en iyi yöntem rahat ayakkabılar giymek ve gün içinde birkaç kez ayaklarınızı germektir. Daha önce de bahsettiğimiz gibi bu sorun genelde ameliyat ile giderilmektedir ancak tedavi olarak kullanabileceğiniz bazı ev yapımı çözümler de bulunmaktadır.

İşte Kemik Çıkıntıları için En İyi Çözümler

Ortopedik Ayakkabı Astarları

Ortopedik astarların, ayakların dinlenmesine müsaade eden özel bölgeleri vardır ve rahatsızlığınızın iyileşme sürecini hızlandırır. Ancak bu çözüm, ayağınızdaki şişlik indikten sonra kullanılmalıdır.

Buz

Her ne kadar buzu doğrudan cildinize uygulamak iyi bir fikir olmasa bile, buzu bir bez parçasının içine sarmak ve ilgili bölgeye uygulamak, iltihaplanmayı ve ağrıyı önemli miktarda azaltacaktır.

Masaj

Biraz elma sirkesi veya lavanta ve biberiye uçucu yağları ile kemik çıkıntılarına masaj yapmak iltihaplanmayı ve ağrıyı azaltacaktır.

Egzersiz

Ayağınızı dinlendirmek için buzlu su dolu bir şişeyi ayağınızın altına koyup, ileri-geri hareket ettirin. Bu sayede kemik çıkıntılarının sebep olduğu ağrıdan kurtulabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git