Kendi Diş Doktorunuz Olabilmeniz için 4 Öneri

Kendi Diş Doktorunuz Olabilmeniz için 4 Öneri
20 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.040 kez okundu.

Ağız sağlığınızı önemsememek ve ağzınıza kötü davranmak birçok soruna ve dişlerinizde plak birikime neden olur ancak bazı insanlar ise bu gibi sorunlara doğuştan yatkındır. Plak, genellikle pahalı uygulamalar ile temizlenmektedir ancak bunlardan kurtulmak ve aynı zamanda dişlerinizi beyazlatmak için doğal bir karışım olduğunu da bilmeniz gerekiyor. Bugün dişlerinizi plaktan arındırmak için kullanabileceğiniz dört doğal yöntemi sizlerle paylaşıyor olacağız ve bunu yanı sıra bu çözümler dişlerinizi beyazlatacak ve genel ağız sağlığınızı iyileştirecektir.

Diş Tartarını Çıkarmanın 4 Doğal Yolu

  1. Limon Suyu

Limonun diş beyazlatıcı özelliği vardır ve aynı zamanda dişinizde  biriken tartarı da yok eder. Ancak meyvenin içindeki asidin, diş minesine zarar verme ihtimali olduğundan ve sorunlara neden olabileceğinden ötürü bu yöntem çok sık tercih edilmemelidir. Limon suyunu uygulamak için yarım bardak limon suyunu, yarım bardak ılık su ile karıştırın ve ardından bu karışım ile her gün 5 dakika boyunca gargara yapın.

  1. Çilek

Çilek, dişlerinizdeki plaktan kurtulmanıza yardımcı olacak özel bileşenlere sahiptir. Limon suyu kadar zarar vermezler, bu yüzden bunları sıklıkla kullanabilirsiniz. Dişinizdeki plaklardan kurtulmak için ortadan kesmiş olduğunuz bir çilek ile dişinizi 7 dakika boyunca ovun.

  1. Ispanak Yaprağı

Biraz ıspanak yaprağını doğrayın ve bunları dişinizin üzerine uyguladıktan sonra 5 dakika boyunca yaprakları dişinizin üzerinde bekleyin. Daha sonra ılık su ile yıkayınız. Süreci her gün tekrarlamak, dişlerinizdeki plaktan etkin bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

  1. Plak Karşıtı Ev Yapımı Karışım

İşte evinizde plak karşıtı karışım hazırlamak için bilmeniz gerekenler:

Malzemeler

  • 2 çay kaşığı maden suyu
  • 2 çay kaşığı karbonat
  • 1 çay kaşığı diş macunu
  • 1 yemek kaşığı su

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Macun kıvamı elde edene kadar bir kap içerisinde tüm malzemeleri karıştırın, ardından günlük olarak bu karışım ile 4 dakika boyunca dişinizi fırçalayın. Sadece bir hafta içerisinde dişinizdeki tüm plaklardan kurtulmuş olacaksınız.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git