Kepek ve Saç Dökülmesi Sorunları için Hindistan Cevizi Yağı Maskesi

Kepek ve Saç Dökülmesi Sorunları için Hindistan Cevizi Yağı Maskesi
14 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 2.507 kez okundu.

Hindistan cevizi yağı, sağlığımız için bir çok faydası olan doğal bir çözümdür. Genellikle doğal güzellik ürünlerinde kullanılır ancak aynı zamanda sağlığınız için de faydalıdır. Bugün kepekten kurtulmanız ve saç dökülmesinin önüne geçmeniz için bu yağı nasıl kullanmanız gerektiğini göstereceğiz.

Hindistan cevizi yağı yüzyıllardır güzellik ve sağlık ile ilgili birçok alanda kullanılmaktadır. Kepek ve saç sorunları gibi çeşitli kozmetik sorunlarını tedavi etmek için de tercih edilmektedir. Hindistan cevizi yağı, sağlığınızı riske atmadan sağlık ve kozmetik ile ilgili sorunlarınızı önleyebilir. Saçlarınıza gerekli nemi sağlar, saç derinize bakım yapar ve aynı zamanda saçlarınızın uzamasını sağlar.

Hindistan cevizi yağının faydalarından birisi ise sağlıklı yağ içeriğidir. Bu sağlıklı yağlar saç derinizin sağlığını geliştirebilir ve sayısız sorunu tedavi etmek için mantar ve bakteri karşıtı özelliklere sahiptir. Hindistan cevizi yağı saçlarınızın rengini geri kazandırırken, saç dökülmesini de engelleyebilir.

Hindistan Cevizi Yağı Saç Maskesi

Malzemeler

  • 3 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı
  • 2 yemek kaşığı adaçayı yağı

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

İki malzemeyi de iyice karıştırın ve ardından homojen bir karışım elde edene kadar karışımı kaynatın. Kaynadıktan sonra, cezveyi ocaktan alın ve kullanmadan önce karışımın soğumasını bekleyin.

Yatmadan önce saçlarınıza bu yağdan biraz uygulayın ancak çarşaflarınızda leke olmaması için saç bonesi kullanmayı unutmayın. Tüm gece yağ saçınızda kalsın ve sabah olduğunda her zamanki gibi saçlarınızı yıkayın. Tek denemeden sonra kolaylıkla farkı göreceksinizdir. En iyi sonuçlar için maskeyi haftada bir uygulayın. Buna ek olarak, bu yağdan birkaç damla ile saçlarınızı ovabilir ve yıkamadan önce 10-15 dakika boyunca bekleyebilirsiniz. Bu sayede saçlarınızın rengi açılacak, daha yumuşak olacaktır ancak saçlarınızın çok yağlanmaması için karışımı sadece saç uçlarınıza uygulayın.

Saçlarınızın kalitesini etkilemesinin yanı sıra, hindistan cevizi yağı aynı zamanda kepeği de yok edebilir. Sadece saç derinize biraz uygulayın ve nazikçe masaj yapın. Ardından soğuk su ile yıkamadan önce 30 dakika bekleyin. Kepekten kurtulmak için süreci saçlarınızı her yıkamadan önce uygulayabilirsiniz.

Düzenli olarak hindistan cevizi yağı kullanarak, bu besinin tüm faydalarından yararlanabilirsiniz. Yağı kendinizde deneyin ve sonuçlar karşısında şaşırın. Okuduğunuz için teşekkürler ve lütfen paylaşmayı unutmayın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git