Keşke Bütün Eşler Böyle Olsa

Keşke Bütün Eşler Böyle Olsa
4 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 223 kez okundu.

Yanmış Tost örneğiyle anlatılan bu hikaye öyle güzel bir hayat dersi veriyor ki herkes mutlaka okumalı ve öğrenmeli.

Bir gün annem yoğun bir iş günü sonrasında yemek hazırladı. Babamın önüne bir kavanoz reçel ve aşırı yanmış bir tost ekmeği koydu.

Ben, babamın yanmış ekmeği fark edip fark etmediğine bakıyordum. Ancak o sadece yedi ve bana günümün nasıl geçtiğini sordu. Kendi cevabımı hatırlamıyorum, ama o anda annem yanmış ekmek için özür diledi.

Babamın cevabını asla unutmayacağım: “Tatlım, ben yanmış tost ekmeğine bayılırım!” Daha sonra, yatağıma gittiğimde babama gerçekten de yanmış ekmeği sevip sevmediğini sordum.

Bana sarıldı ve fısıldadı: “Annen uzun ve zor bir gün geçirmişti ve gerçekten çok yorgundu. Yanmış bir tost ekmeği kimseyi üzemez ancak, sözlerimiz üzer.”

Ne kadar da doğru değil mi?

Hayatımızda her zaman kullanabileceğimiz bu püf noktalarını da okuyabilirsiniz.

Basit şeylere hemen sinirlenen insanların sevgiye ihtiyaçları vardır. Sevgisizlikten böyle agresif bir tavır gösterirler.

Hayatınızla ilgili en iyi tavsiyeleri veren insanlar, hayatta en çok sorun yaşamış insanlardır. Tecrübe iyi öğüt olarak geri dönüş sağlar.

Zeki insanlar değiştiremeyeceklerini düşündükleri için çatışmalarda uzak dururlar, doğrusunu bilmelerine rağmen susmaları bundandır.

Asla unutmayın ki, yalancılar herkesin yalancı olduğunu düşünür. Dürüst olmayan insanlar kimseye güvenilmeyeceğini söyler. Aldatan insanlar da herkesin eşini aldattığını düşünürler.

Birinin sizin için ne kadar önemli olduğunu anlamanın en iyi yolu, o kişinin artık hayatınızda olmadığını düşünmenizdir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git