Kırışıklık, Sivilce, Siyah Nokta ve Cilt Alerjileriniz için Guava Yapraklarını Kullanın

Kırışıklık, Sivilce, Siyah Nokta ve Cilt Alerjileriniz için Guava Yapraklarını Kullanın
20 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 854 kez okundu.

Hepimizin kırışıklık, sivilce, siyah nokta ve kızarıklar gibi cilt sorunları yaşarız ancak herhangi bir sorun ile karşılaştığımız her seferinde kozmetik uygulamaları tercih etmemize gerek yok çünkü guava yaprakları gibi bu gibi uygulamara kıyasla çok daha başarılı sonuçlar verecek alternatif yöntemler mevcuttur.

Guava yaprakları cildinizdeki sorunları tedavi etmek için oldukça etkili bir yöntemdir.

Guava Yapraklarının Faydaları

Atopik Dermatiti Tedavi Eder

Bu yapraklar, atopik dermatitin neden olduğu ciltteki kızarıklığı ve tahrişi tedavi etmenize yardımcı olur. Aynı zamanda histaminlerin (kaşıntı, hapşırma ve şişme gibi alerjik belirtilere neden olan) oluşumunu engelleyen alerji karşıtı özelliklere sahiptir.

Sivilceleri Tedavi Eder

Yapılan araştırmalar guava yapraklarının, sahip oldukları bakteri karşıtı özellikleri sayesinde mikroskobik organizmalara (sivilce) karşı oldukça etkili olduğunu kanıtlamıştır. Sivilcelerinizi yok etmesinin yanı sıra düzenli olarak guava yapraklarının kullanımı cildinizi yumuşatır ve akneleri azaltır.

Kırışıklıkları Giderir

Guava yaprakları, meyvenin kendisinden daha faydalıdır ve bu, bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Güçlü kanser karşıtı özellikleri bulunur ve bedeninizdeki serbest radikaller ile savaşır. Aynı zamanda güçlü bir kırışıklık karşıtıdır ve cildinizin genel kalitesini arttırır.

Siyah Noktaları Giderir

Guava yaprakları, yüzünüzdeki kırmızı ve siyah noktalar gibi kızarıkların tedavisinde de kullanılabilinmektedir. Mikroskobik organizmaları öldürerek, tahrişin azaltılmasına yardımcı olacak bir tonik bileşendirler.

Guava Yaprakları Nasıl Uygulanır?

Kurutulmuş guava yaprakları atopik dermatiti vakalarında kullanılmaktadır. Yaprakları iyice dövün ve ılık su ile karıştırın. Bu karışım kaşıntıyı ve kızarıklığı gidererek, yeniden rahat hissetmenize yardımcı olacaktır.

Yukarıda bahsedilen diğer durumlar için birkaç guava yapraklarını ezin ve kaynar su içerisine ekleyin. Yaprakların rengi kırmızıya dönmeye başladıktan ve su yeterince kaynadıktan sonra karışımı ocaktan alın ve soğumaya bırakın. Daha sonra bir pamuk yardımıyla karışımı yüzünüze uygulayın. 15 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı haftada iki sefer kullanabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git