Kız Kardeş

Kız Kardeş
9 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 2.776 kez okundu.

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.

Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu farkettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.

Küçük Poppy doğumundan sonra ilk günlerini yoğun bakım ünitesinde geçirdi ve gelişme göstermeye başladı. Anne ve babasının tek isteği kızlarının sağlığına kavuşmasıydı.

Poppy, 15 aylıkken yürümeye başladı ve ebeveynlerini çok sevindirdi. Ancak yine de konuşmakta güçlük çekiyor, gülemiyor ve konuşamıyordu.

Poppy 2 yaşına girdiğinde ise durumu daha da ağırlaştı.
Poppy’nin annesi, kızını yatağında bilinçsiz halde yatarken buldu ve derhal hastaneye götürdü.

Doktorlar, Poppy’nin ciğerlerinde sıvı biriktiğini ve beynine bir süre oksijen gitmediğinden dolayı beyninde hasar oluştuğunu açıkladılar. Durumu daha da kötüye gidince doktorlar küçük kızın yaşayamayacağını düşündüler.

Aile yılbaşını hastanede kutladı. Poppy’nin son yılbaşı olacağını düşündüğünden 14 yaşındaki Elisha, 12 yaşındaki Macey ve 11 yaşındaki Alfie’yi de hastaneye getirerek kız kardeşlerini son kez görmelerini sağdılar.

Macey, Poppy’i neşelendirmek için, çocukken hepimizin yaptığı o hareketi kız kardeşinin göbeğine yaptı.

O anda inanılmaz bir şey oldu.

Poppy hayatında ilk kez gülümsedi.

Baba Stephen, “Macey, kız kardeşinin göbeğine o hareketi yapınca Poppy bir anda gülmeye başladı. Gördüklerimize inanamadık” dedi.

Olayın ardından Poppy’nin durumunda gelişme görüldü. Çocuk adeta hayata döndü ve konuşmaya başladı.

Mucizeden başka bir şey değildi.

Baba, “Poppy’nin durumu giderek düzeliyor. Konuşmaya ve suratını oynatmaya başladı. Kızım doğduğundan beri savaşçı ruhluydu” dedi.

Muhteşem bir olay! Poppy’nin ne kadar mücadeleci bir kız olduğunu herkes görmüş oldu. Umarız ki sağlığına tamamen kavuşur ve diğer çocuklardan hiçbir farkı kalmaz. Kendisini böylesine seven bir ailesi varken, en kısa sürede sağlığına kavuşacağını düşünüyoruz.

Gördüğünüz gibi hayat mucizelerle dolu.

Bu haberi paylaşmayı unutmayın…


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git