Kızlarıyla

Kızlarıyla
9 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 836 kez okundu.

Bundan 1,5 yıl önce yurtdışında yaşayan bir akrabamızın kızı ile internetten görüşmeye başladım. Bir süre konuştuktan sonra evlenmeye karar verdik ve durumu ailelerimize açtık.

Kızın annesi, yaz tatili için annemlere geldiklerinde “Bakalım tanışsınlar, anlaşırlarsa neden olmasın?” demiş. Ama sonra bu işin olamayacağını söyleyip kızının benimle konuşmasını yasaklamış.

Kız da bu durumda benimle konuşmayı bıraktı. Annesi, benim kendisi için değil de yurtdışına gitmek için evlenmek istediğimi düşünüyor.

Ben kendisine isterlerse onun buraya, benim yanıma gelebileceğini söylemiştim ama o kabul etmedi.

Şimdi ise yeniden görüşmeye başladık. Ama ben çok büyük bir ikilem içine düştüm. Sevdiğim kızı beklemeli miyim yoksa onu unutup yoluma devam etmeli miyim?

Bu durumda benim ailesini razı edebilmek için yapabileceğim bir şey var mı?

Genellikle gurbette yaşayan vatandaşlarımızın pek çoğunun böyle bir kuşkuya sahip oldukları bilinen bir gerçek.

Oradaki aileler, özellikle kızlarına Türkiye’den talip çıktığında, bunun Almanya’ya kapağı atabilmek, orada vatandaşlık kazanıp, yasal olarak çalışabilmek için hazırlanan bir kurgu olduğunu düşünüyorlar, haksız da değiller.

Çünkü bu gibi olayları çok fazla yaşamışlar. Birçoğu evlatlarının bu nedenle mutsuz olduğunu görmüş, aslında sevgi ve aşk arayışıyla değil, sahte evlilikler peşinde koşan damatlarla karşılaşmışlar.

Senin durumun farklı olabilir ama bu internet üzerinden yazışarak kurulan arkadaşlıklar da pek fazla güven vermiyor insana. Bu nedenle kızın ailesine de kızmamalısın. Sen dürüstçe yaklaşmış olabilirsin. Hele senin onun yanına gitmen yerine, onu yanına yani Türkiye’ye aldırmak istemen çok olumlu bir davranış.

Ama belli ki, sevdiğin kızın yurtdışından ayrılmaya niyeti yok. Senin için bile olsa, orada alıştığı çevreden uzaklaşmak istemiyor anlaşılan.

Bu da onun seni gerçek anlamda sevmediği düşüncesini yaratıyor, ister istemez. Ayrıca senin de ikilem içinde kaldığını yazmakla, ona karşı aşırı bir sevgi duymadığın izlenimi uyandı bende. İyisi mi, şu sanal aşk masalını bir kenara bırakıp, aklı başında, gerçek bir ilişki kursan olmaz mı?


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git