Klozete Sirke Döktü, Sifonu Çekince Ne Olduğuna İnanamayacaksınız

Klozete Sirke Döktü, Sifonu Çekince Ne Olduğuna İnanamayacaksınız
7 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 779 kez okundu.

Kir ve toz en nefret ettiğimiz şeyler. En sık oluşan yerlerden biri de banyo. Banyolarımız maalesef bakteri doluyor. Temizlik uğraş isteyen bir iş olsa da zor olmak zorunda değil.

Eğer birkaç yararlı bilgiye sahipseniz, temizlik yapmak hızlı, kolay ve etkili olabiliyor. Aşağıda temizlik yaparken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç ipucu var. Bahar temizliği yaparken bunları kullanmanız yararınıza olacaktır.

Tuvalet Kirli tuvaletinizi temizlerken sirke en iyi dostunuz olacak. Sifon kabinine sirke dökün. Ayrıca klozet kapağına da sprey şişesiyle sirke sıkın tuvalet kağıdıyla temizlemeden hemen önce. Sifonu çekin. Böylelikle bir taşla iki kuş vuracaksınız. Bakteri ve parazitler yok olacaklar.

Duş Teknesi Temizlemekten en nefret ettiğim şey duş teknesi. Temizlemesi hem uzun sürüyor hem de beliniz ağrıyor.Bu faydalı ipucuyla artık duşunuzu rahatlıkla ve hızlıca temizleyeceksiniz. Sirke ve sıvı deterjanı karıştırın. Diş fırçasıyla istediğiniz bölgeye uygulayın. Sonuç karşısında şok olacaksınız.

Bakteriler her yerde… Kapı kollarından tezgahlara, tuvalet ve çevresinden lavaboya kadar her yerde bakteriler bulunur. Tabii bunu bir korku filmine çevirmeye gerek yok ancak bakterilerin çoğalması sağlık için riskler oluşturur. Tuvalet ve çevresi sağlığa zararlı bakterilerin en çok bulunduğu yer olduğu için burada hijyenin sağlanması özellikle önemlidir.

Çamaşır suyundan tuz ruhuna kadar çeşitli malzemeler ile bu hijyeni sağlamak mümkün. Ancak eğer bu ağır kimyasalları kullanmak ve solumak istemiyorsanız tuz, sirke ve karbonat gibi ürünlerle tuvalet temizliğini tam olarak yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle hem çamaşır suyu, dezenfektan spreyler ve çeşitli deterjanlar ile hem de kimyasal olmayan ürünlerle tuvalet temizliğini nasıl yapabileceğinizi paylaşacağız.

Temizlik işlemine başlamadan önce tuvaletin etrafındaki, lavabo tezgahının üzerindeki, duş kabininin içerisindeki malzemeleri kaldırın. Bu işlem sayesinde hem daha rahat hareket edecek, hem bu eşyaların bulunduğu yerlerin altını ve etrafını da temizleyebilecek, hem de kimyasal malzemelerin bu ürünlere sıçramasını önlemiş olacaksınız.

Bu işlemin ardından temizlik eldivenlerinizi takın. Tuvaletler bakterilerle doludur ve böylece ellerinizi mümkün olduğunca temiz tutarsınız. Bu eldivenleri ayrı bir yerde tutmaya özen gösterin. Aksi takdirde yanlışlıkla bulaşıkları yıkarken ya da başka bir iş yaparken kullanabilirsiniz ki bu pek de iyi olmaz.

Bir süngeri sıcak suyla ıslatın ve lavabo tezgahı, tuvalet oturağı ve kapağı gibi yerleri bununla silin. Böylece kirler ve lekeler yumuşayacaktır. Bu sayede işiniz kolaylaşacak, bir sonra ki adımlar o kadar da zorlayıcı olmayacaktır.

Tuvalet temizliği için geliştirilmiş bir malzemeyi(hipoklorit içermeyen) tuvaletin içine ve iç kenarlarına uygulayın. Uygulamadan önce malzemenin kullanım talimatlarını okumanızda fayda vardır. Bazı malzemelerin bir süre bekletilmesi, ardından bir sonra ki adıma geçilmesi gerekmektedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git