Koç Kadını Nasıl Aşık Olur, Nelere Dikkat Eder, Nasıl Etkilenir?

Koç Kadını Nasıl Aşık Olur, Nelere Dikkat Eder, Nasıl Etkilenir?
14 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 5.686 kez okundu.

Burçlara ilgi duyan herkes bazı konulara daha hakim olmak ister. Özellikle de kadın ve erkek ilişkileri çok daha fazla irdelenmek istenir. Her burcun kadını ya da erkeği birbirlerine ve başka burçlara yönelimi incelerken, koç burcunun kadınına dair detaylar da oldukça ilgi çekicidir. İşte bu noktada koç burcu kadınının bazı özelliklerini, kendilerinin nasıl etkilendiklerini, neleri sevip neye göre aşık olduklarını öğrenmek mümkündür. Koç kadınını kendine aşık etmek isteyen erkekler bu noktalara dikkat ederken, hemcinsleri ise birbirlerini tanıma noktasında bu tür unsurları merak ederler.

Bir koç kadını aşık olurken şu özelliklere çok dikkat eder;

– Kesinlikle bir hedef ya da amaca sahip erkekler ilgilerini çeker. Boş bir adam koç kadını için enteresan herhangi bir özelliğe sahip olamaz. Bu nedenle de hedef ve amaç konusu önemlidir.

– Hayat karşı mücadeleci yönün kuvvetli olması gerekirken, cesaret de koç kadınını etkileyecektir. Cesur erkekler koç kadını için çok daha iyi birer flört adayıdırlar.

– Koç kadını bir erkeği severse, o erkeğin kolay ele geçen bir karaktere değil de daha meydan okuyan bir tarza sahip olmasını bekler. Yerinde bir katılır, sağlam bir duruş bu noktada öne çıkar.

– Koç kadınları karakter anlamında dişiliğin tüm unsurlarını elinde toplar. Gerek anne gibi koruyucu ve kollayıcı, gerek ise ateşli bir aşık gibi şehvet dolu yanlara koç kadınlarının sahip olduğu bilinir.

– Koç kadını destek bekleyecektir. Bu yüzden de kendisine destek olan, yeri geldiğinde de yanlışını yüzüne vuran bir karaktere sahip olan erkekler koç kadınları ile çok daha iyi anlaşır. Yani koç kadını pohpohlanmayı değil, gerçekleri duymak isteyecektir.

– Dürüst ve şeffaf olan erkeklere ilgi gösteren koç kadınları, bu nedenle de açıklık konusunda hassastırlar. Netlik, doğrudan ifade etme gibi durumlarda koç kadınlarının daha iyi hissettiği muhakkaktır.

– Koç kadınları bazen partnerlerini bozabilirler de. Laflarını esirgemeyen koç burcu kadınlar en nihayetinde ne düşünürlerse söyledikleri ve iddialı oldukları konularda da sert söylemlerini sürdürürler. Bu durum da harbi kadın olmanın getirdikleri arasındadır.

– Kendisi ile barışık olan koç burcu kadınları, aynı zamanda aktif de bir hayat sürerler. Bu özellikleri taşıyan erkekler ile uyum içinde yaşayabilirler. Üstelik bu erkekler ile ortaya koydukları uyum gerçekten benzersizdir. Erkekler de buna göre hareket ettiklerinde mutluluğu yakalarlar.

– Demagojiden, ajitasyondan nefret eden koç burcu kadınları ciddi anlamda realist sayılırlar. Duygularına ket vurmasını bildikleri için karşılarında ağlak erkek istemezler. Aşkı daha sert duruşlu, daha net erkeklerde ararlar.

– Koç burcu kadınları yeniliklere açık olduklarından dolayı bağnaz, sabit fikirli erkeklerden hoşlanmazlar. Bu nedenle de daha yenilikçi, daha modernist düşünce tarzına sahip erkekler ile ilişki kurmayı yeğlerler. Keşifçi karakteristik özellikler ve maceracı huylar koç burcu kadınlarını etkilemeye yeter de artar. Bu şekilde ilişkide heyecan da korunacağı için her yönden koç kadınları etkilenir.

– Kendilerine koydukları hedefleri destekleyen adamları koç burcu kadınları daha bir başka sever.

– Kızdığı zaman sakinleşmeden hareket etmemesi gereken koç burcu kadınları, erkeklerinden bu durumu anlayışla karşılamalarını beklerler. Üstüne gidilmelerinden hoşlanmadıkları için bu konuda çok nettirler. Kızgın ya da stresliyken koç burcu kadınları yalnız kalmalıdırlar.

– Erkeklerinden karakter ve duruş sahibi olmasını bekleyen koç burcu kadınları, ana kuzusu erkeklerden pek haz etmezler. Onun yerine daha kimliği öne çıkan, daha “ben” olabilmiş adamlar onları etkileyebilirler.

– Koç burcu kadını baskıya gelemez. Özgürlüklerinin kısıtlanmasından da hoşlanmaz. İşte tam da bu nedenle erkekler koç burcu kadınları etkilemek istediklerinde hakimiyetçi olarak değil özgürlükçü olarak yaklaşmalıdırlar. Bu sayede doğru bir denge ve iletişim kurulacaktır.

– Önemli bir detay da koç burcu kadınlarının kendi kararlarını kendilerinin almalarının lazım gelmesidir. Bu nedenle de kararlarına saygı duyan erkekleri daha çok seven koç burcu kadınları, buna göre hayatlarının düzenini kurarlar.

– Olur da erkeği ile bir münakaşaya girerse, erkeğinden geri çekilme değil dik duruş bekleyen koç burcu kadını, hemen sinmeyen ve pısırık olmayan erkeklerden hoşlanırlar. Güçlülüğün sınanması ve duruşun ortaya çıkarılması gibi amaçlar ile bu tarz meydan okumaları zaman zaman görülebilir.

– Tutarsızlık koç burcu kadınının sinilerini bozmaya yeter. Yalan, dolan, dolambaçlı yol, ikili oynamak gibi durumlarda koç burcu kadını merhametini erkeğinden esirger. Bu nedenle söz konusu durumların yaşanmaması gerekir.

– Koç burcu kadınları fazlası ile akıllıdır. Akıllı olduklarını fark eden ve buna göre davranan erkekleri severler.

– İlişki sırasında monotonluk, rutin yaşantı koç burcu kadınlarını rahatsız eder. Bundan dolayı da daha hareketli bir yaşam isterler, erkeklerinden de bunu beklerler.

– Koç burcu kadını hemcinslerine göre daha baskındır. Evlilik değil kariyer daha ön plandadır. BU şekilde hayatlarını yönlendirmeyi severler ve hayatlarındaki erkeğin de buna uygun olmasını isterler.

– Son derece sosyal kişiler olan koç burcu kadınları, bu yaşantılarına saygılı ve uyumlu erkekleri ararlar. Daha sosyal olan erkekler ile kendilerini bütün görürler.

– Sürekli gelişim prensibi ile hareket eden erkekler koç burcu kadınlarını etkilemeyi başarır. Çünkü koç kadınları yerinde sayan erkeklerden hoşlanmazlar.

– Eğer tuttuğunu koparan bir erkek buldularsa, koç burcu kadınları bu erkeği kaçırmazlar.

Tüm bu noktalar koç burcu kadınına dair temel fikirleri vermektedir. Bundan dolayı da hayatlarına alacakları erkeklerin bütün bu noktalara uyum göstereceğine dikkat eden koç burcu kadınları, mutluluğu da bu sayede bulurlar.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git