Kolanın İnsan Bedeni İçin Uygun Olmadığının Kanıtı Olan 20 Kullanım Alanı

Kolanın İnsan Bedeni İçin Uygun Olmadığının Kanıtı Olan 20 Kullanım Alanı
1 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 2.617 kez okundu.

Şüphesiz, Coca Cola dünyanın en popüler içeceklerinden birisidir. Ancak aynı zamanda muhtemelen tüketmeniz gereken en son şeydir. Bilim, bu içeceğin bedenimiz için zehirli olduğunu kanıtladı. Dahası, araştırmacılar, evinizdeki eşyalar ile ilgili olmak üzere bu içeceğin birçok kullanım alanını bizlerle paylaştı. Mükemmel bir asitli temizleyicidir ve sahip olduğu asit gücü neredeyse pillerin asitleri ile aynıdır.

İçecekte çok fazla miktarda asit bulunur ve dişleri çürümeye duyarlı hale getirebilen diş minesi için epey bir tehlikelidir.

Araştırmacılar, içeceğin asiditesini 2.5 gibi oldukça yüksek bir oran olarak saptamıştır. Aklınızda bir fikir oluşturması için suyun pH değeri 7 ve bilin pH değeri ise 1’dir.

Bu, kola tüketiminin insan sağlığı açısından oldukça tehlikeli olduğunu ortaya koymaktadır ancak yine de ev içinde kullanılacak bir temizlik ürünü olarak tercih edilebilinir.

Kolanın 20 Kullanım Alanı

 1. Kıyafetlerinizdeki kan lekelerini çıkarmak için kullanılır.
 2. Madeni paraları tekrar parlatmak için kolanın içine batırabilirsiniz.
 3. Su ısıtıcınızdaki kireçleri çözer.
 4. Kola, tuvaletinizi temizlemek için en iyi üründür. Tuvalet giderinize bir şişe kola dökün, bir süre bekledikten sonra, sifonu çekin.
 5. Bu alkolsüz içecek, kumaş üzerindeki yağları söker.
 6. Garajınızdaki yağ lekelerini temizler. Zemine biraz kola dökün ve hortum ile yıkayın.
 7. Koladaki asitler sümüklü böcek gibi zararlıları öldürür.
 8. Havuzunuzdaki inatçı pas lekeleri için harikadır. Havuzunuza iki litre kola dökün ve işe yaraması için birkaç dakika bekleyin.
 9. Kolaya bir parça kumaş, sünger veya alüminyum folyo batırın ve ardından paslı demirleri ve paslı çivileri ovarak temizleyin.
 10. Akünüzü temizlemek için çok az kola kullanabilirsiniz.
 11. Saçınızı 2 dakika boyunca kolaya yatırın ve ardından temizleyin. Saçınıza yapışan sakızlardan kurtulmak için harika bir yoldur.
 12. Motorları temizlemek için kola kullanabilirsiniz.
 13. Kola, metal üzerindeki boyayı çıkartır. Bu asitli içeceğe bir havlu yatırın ve ardından boya lekelerini silmek için bu havluyu kullanın.
 14. Mutfak zemininize kola dökün. Bir süre bekledikten sonra fayansların arasındaki lekeleri temizlemek için yerleri silin.
 15. Kola saç boyasını açar ve hatta çıkartır.
 16. Alüminyum folyo ile birleştiğinde, krom alanları etkin bir şekilde cilalar.
 17. Camsı seramiklerinizi temizlemek için kola kullanabilirsiniz.
 18. Halınızın üzerine biraz kola dökün, iyice ovun ve ardından sabunlu su ile durulayın. Bu her türlü kalem izini çıkartacaktır.
 19. Kola gerçek anlamda dişinize zarar verir. Bu yüzden yapay olan takma dişlerinizi mikroplardan ve artıklardan arındırmak için kola içinde bekletebilirsiniz.
 20. Yaktığınız tencerelere biraz kola dökün ve kir ve yağı çözsün. Ardından tüm tencereyi iyice durulayın.

Gazlı İçeceklerin Sağlığımıza Zararları

Eğer kola gibi gazlı içecekler tüketiyorsanız, bu gibi içecekler tüketmeyen insanlara kıyasla kalp krizi ve inme geçirme riskiniz %48 daha fazladır.

Yapılan araştırmalara göre gazlı içecekler astım ve kronik obstrüktif akciğer hastalığı gibi akciğer ve solunum sorunlarına neden olmaktadır.

Dahası, koladaki karbonasyon, kemiklerin kalsiyum kaybetmesine neden olmaktadır ki, bu durum kemikleri daha kırılgan yapar. Bilim bile gazlı içeceklerin kemiklerimizi daha yumuşattığını ve kırılganlaştırdığını kanıtlamıştır.

Eğer kolanın evlerimizdeki bu kullanım alanlarını düşünürseniz, kesinlikle bu içeceği kendinizden ve sevdiklerinizden uzak tutarsınız. Kola, midenize ve genel sağlığınıza ciddi zararlar verebilir. Ancak kimyasal içeren temizlik ürünleri için oldukça iyi bir alternatiftir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git