Koltuk Altınıza Diş Macunu Sürerseniz…

Koltuk Altınıza Diş Macunu Sürerseniz…
14 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 683 kez okundu.

Koltuk Altınıza Diş Macunu Sürerseniz… Çantadan mürekkep lekesi nasıl çıkar? Ayakkabı kokusu en hızlı nasıl geçer? Ter lekelerinden kurtulmanın yolu nedir?Çantadan mürekkep lekesi nasıl çıkar?

Pamuğu sirkeye batırıp lekeyi silin. Ayrıca bu yöntemle çantanın kalitesini ve orjinalliğini de test edebilirsiniz. Pamukta boya olmaması gerekiyor. Ayakkabı kokusu en hızlı nasıl geçer? Ayakkabının içindeki fazla nemi almak için ayakkabının içine ped koyun. 2 saat içinde kuruyacak

Ter lekelerinden kurtulmanın yolu Koltuk altlarınıza deodorant yerine diş macunu sürerseniz hem ter lekelerinden hem de ter kokusundan kurtulabilirsiniz. Ancak sadece açık renkli kıyafetlerde bu yöntemi uygulamalısınız.

Kıyafetlerdeki mürekkep lekesi nasıl çıkar? Kıyafetlerdeki mürekkep lekesini el antiseptiğiyle temizleyebilirsiniz. Üstelik sadece tükenmez kalem değil marker lekelerini de çıkarıyor. Gevşeyen düğme nasıl sabitlenir? Gevşeyen düğmelerinizi sabitlemek için şeffaf bir tırnak cilası kullanabilirsiniz.

Koltuk altı derisi çeşitli faktörlere bağlı olarak kararmaya veya leke tutmaya meyilli bir bölgedir. Örneğin ailenizin diğer üyelerinde de bu sorun varsa kaynağı genetik olabilir. Kimyasal deodorantlar ve terlemeyi önleyici ilaçlar çoğu zaman cildin rengini önemli ölçüde bozabilen malzemeler içerir.

Sebebi ne olursa olsun, koltuk altı derisinin kararması hoş bir görüntü oluşturmaz ve özellikle kolsuz veya straplez üstler giymek istediğinizde görüntünüzü bozar. Neyse ki, bugün koltuk altını beyazlatmanın bazı kolay yollarından bahsedeceğiz. Bu yöntemler aynı zamanda cilt sağlığınıza da iyi gelecek.

Piyasada koltuk altı derisini aydınlattığını ve lekeleri yok ettiğini iddia eden ürünler olsa da, bu tedavileri almak için bir servet harcamanıza gerek yok. Bu yöntemlerin harika bir alternatifi ve aynı zamanda cep yakmayanı, düzenli kullanımda güzel sonuçlar veren ev tedavileri tercih etmektir. Koltuk altı derinizi aydınlatmak için bu doğal tedaviler hakkında bilgi sahibi olmaya hazır mısınız?

Bu doğal arındırıcı, görünürde daha beyaz ve lekesiz koltuk altına giden yolun ilk adımıdır. Ancak, limonun yüksek sitrik asit içeriği sebebiyle, güneş ışığı olumsuz etkide bulunabilmektedir. Bu sebeple limon cilde yalnızca gece uygulanmalıdır.

Limon oldukça güçlü bir beyazlatma maddesiyken şeker de doğal yollarla ölü hücrelerden arınmaya yardımcı olmaktadır. Tek yapmanız gereken bir yemek kaşığı esmer veya işlenmemiş şeker ile yarım bardak limon suyunu karıştırmaktır. Bu karışımı doğrudan koltuk altı bölgenize sürün ve 15 dakika beklettikten sonra durulayıp cildinizi kurulayın.

Limonların beyazlatma etkisinden faydalanmanın basit bir yolu da limonun suyunu gece yatmadan önce doğrudan koltuk altına sürmektir. Limon cildi derinlemesine temizleyen ve ölü deri hücrelerinden arınılmasına yardımcı olan doğal bir damar büzücüdür. Limon suyunu koltuk altlarına uygulayın, 30 dakika bekletin ve yatağa gitmeden önce durulayın.

Hindistan cevizi yağının düzenli kullanımı koltuk altında bulunan koyu renkli lekelerin büyük oranda azalmasını destekler. Bu yağın kokuları nötr hale getiren hoş bir aroması ile yüksek E vitamini içeriği ve diğer özellikleri koltuk altındaki hassas deri için harika bir nemlendirici görevi görmesini sağlar.

Kararmış koltuk altlarından kurtulmanın diğer bir ekonomik ve etkin yolu hidrojen peroksit kullanmaktır. Bu doğal ürün tüm leke çeşitlerinin kaybolmasına yardımcı olur ancak olası bir alerjik reaksiyondan kaçınmak için temkinli bir şekilde kullanmalısınız. Cildi tahriş etmemek için düşük yoğunlukta kullanılması önerilir, ancak yüksek yoğunlukları da deneyebilirsiniz. Yalnızca söz konusu bölgeye uygulayın, 10 dakika beklettikten sonra soğuk su ile durulayın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git