Kübalı Doktorlar Akderi Hastalığına Çözüm Buldu

Kübalı Doktorlar Akderi Hastalığına Çözüm Buldu
20 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 4.245 kez okundu.

Dünya çapında birçok insan bu korkunç hastalıktan muzdarip ve en kötü kısım ise günümüze kadar bu rahatsızlığa bir çözüm bulunamamış olmasıdır. Ancak neyse ki, bu hastalığında da çözümü sonunda bulundu.

Vitiligo veya bilinen adıyla akderi hastalığı cilt renginin değişikliğe uğradığı bir durumdur. Son yapılan araştırmalara göre dünya nüfusunun %1’i bu hastalığa sahiptir ve cinsiyet, yaş, coğrafi konum veya ırk ayrımı yapmaksızın, herkeste görülebilinmektedir.

Bu hastalıktan muzdarip olanlar için Küba’dan harika bir haber var. Küba’nın bazı ünlü doktorları bu hastalık için bir tedavi yöntemi buldular ve tedavi ağırlıklı olarak, yüz, uzuv ve genital bölgelerdeki cilt pigmentlerini yeniden canlandırmayı içeriyor.

Bu hastalıktan en çok etkilenen bölgelerimizden birisi cildimizdir. Özellikle yüz ve ardından genital bölgeler ile uzuvlar oldukça yaygın olarak etkilenmektedir. Bu hastalık ile ilgili kötü olan şeylerden birisi ise, cilt üzerinde çok hızlı bir şekilde ilerleyebilmesi ve cilt renginin tamamen kaybolmasına neden olmasıdır.

Bunun gerçekleşmesinin sebebi, cildimize rengini veren ve melanin üretiminden sorumlu hücreler olan melanositlerin yok olmasıdır.

Ancak daha önce de bahsettiğimiz gibi, bu hastalık için bir tedavi yöntemi bulan doktorlardan ve Küba’dan sevindirici haberler geliyor. Hastalık için tam ve kalıcı bir tedavi yöntemi bulduklarını da belirtelim.

Bu tedavinin başında Küba Ulusal Hastane Hizmetine başvurmanız ve Küba’da en az üç gün boyunca konaklamanız gerekiyor.

Pazartesi gününden Cuma’ya sabah 8.30 ila 16.00 arasında dilediğiniz zaman başvuruda bulunabiliyorsunuz. Tedavi ücreti Türk Lirası bazında yaklaşık 450 lira tutuyor. Tedavinin amacı doğrultusunda aynı zamanda cildinizin bir biyopsi sonucunu da yanınızda götürmeniz gerekiyor. Ancak yine aynı yerde yaklaşık 530 lira ödeyerek, bunu yaptırtabiliyorsunuz.

Bir hasta olarak hastanede de kalmanıza gerek yok. Tedavi seyyar bir şekilde süregeldiğinden ötürü dilerseniz, otelinizde de konaklamaya devam edebiliyorsunuz.

Her bir tedavi seansının yaklaşık 150 liralık bir maliyete sahip olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Bu tedavi hakkındaki iyi şeylerden birisi ise, her bir seans için rezervasyon yaptırmanıza gerek yok çünkü hastalar Calle 18 No. 4302 corner to 43. Miramar, Playa, Havana, Cuba adresinde bulunan hastaneye vardıkları anda hemen tedaviye alınabiliniyor.

Aynı zamanda birkaç seans sonrasında hasta kendi evine dönebiliyor ve tedavisine kendi evinde devam edebiliyor.

Evde tedaviye devam etmek ve tedaviyi tamamlamak için reçeteli ilaçlardan bir miktar satın almanız gerekiyor. Aynı zamanda almanız gereken ilaç miktarının, hastalığın cildiniz üzerinde ne kadar ilerlediğine bağlı olarak değişebileceği de belirtiliyor. Bu tedavi için kullanılan ilacın adı Melagenina Plus ve her bir kutusunu yaklaşık 125 liraya satın alabiliyorsunuz.

Bu noktada, ilacın ücretsiz olarak verilmediğini de bildirmek gerekiyor. İlacı satın alabilmek için ilk olarak bir tıbbi muayeneye girmeniz ve Küba’daki hastane tarafından ilacın size reçete edilmesi gerekiyor. Tedavi ücreti içerisinde danışmanlık ve ilk üç seansın ücretleri de dahildir.

İlaç: Melagenina Plus

İlacın kendisi aslında insan plasentasının bir alkol özütüdür. Her ne kadar kulağa garip ve iğrenç gelse bile, bu ilaç melanosit üretimini arttırıyor ki, hastalığın tedavisindeki ana etken budur. İlaç içindeki karışım aynı zamanda hücrelerin içindeki melanin üretimi sürecini de hızlandırmaktadır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git