Kümeste 3 Siyah Yumurta Buldu İçinden Çıkanlara Gördüğüne İnanamadı

Kümeste 3 Siyah Yumurta Buldu İçinden Çıkanlara Gördüğüne İnanamadı
18 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 960 kez okundu.

Daha önce tüylerinde siyahlık olan tavuklar görmüşsünüzdür. Peki tamamen siyah olan bir tavuk gördünüz mü?Fotoğrafları gördüğünüzde bunun gerçek olduğuna inanamayacaksınız. Ayam cemani ırkı bu tavukların tüyleri tamamen siyah. Gagalarından tutunayaklarına kadar ayam cemani ırkı tavuklar tamamen siyah. Hatta eti ve iç organları bile siyah.

Ayam cemani türü tavuklar doğuştan simsiyah renkteler. Harika değil mi? Yetişkin ayam cemani türü bir tavuğun ABD’de satış bedeli yaklaşık olarak 10 bin TL.

Tavukların bu rengi almasındaki temel etken horozların baskın geni. Tavukların yumurtaları bile siyah. Ancak ayam cemani türü tavuklar hakkında yanlış bilinen bir gerçek var. Bazıları bu tavukların kanlarının da siyah olduğunu iddia etse de kanları koyu kırmızı renktedir.

Kümeste 3 Siyah Yumurta Buldu İçinden Çıkanlara Gördüğüne İnanamadı_0.jpg

Ayam cemani türü tavuklar Avrupa’ya ilk kez 90’lı yıllarda getirildi. Endonezya’da ise bu tür tavukların mistik güçlerinin olduğuna inanılıyor. Ayam cemani türü tavukların bir arkadaşınızın dikkatini çekeceğini düşünüyorsanız paylaşın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git