Kuru ciltler için yüz maskesi

Kuru ciltler için yüz maskesi
27 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 2.217 kez okundu.

Nemli bir cilt, her zaman daha güzel ve sağlıklı olacaktır. Cilt kuruluğunun birçok sebebi olabilir. Yeteri kadar su tüketilmemesi, yanlış beslenme, havasız bir ortamda bulunma ya da genetik sebepler cilt kuruluğuna sebep olabilir. Cilt kuruluğu ayrıca sağlık uzmanına danışılması gereken bir konudur. Ancak belli yöntemler ile yüzünüzü nemlendirebilir, kuruluğu giderebilirsiniz.

Yüz kuruluğundan şikâyetçiyseniz, aşağıda bulunan maskeyi yapmanız yeterli olacaktır. Bu maskeyi haftada bir kez yaparak yüzünüzü nemlendirebilir, güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Maskeyi yapmak için her yerde bulunan bazı malzemeleri edinmeniz yeterli olacaktır. Maske yaparken aynı zamanda bol su tüketip sağlıklı beslenirseniz cildinizi nemli ve güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Malzemeler:

  • Aloe Vera Jeli (2 yemek kaşığı)
  • Bal (1 tatlı kaşığı)
  • Muz (1 adet)

Hazırlanışı:

İlk etapta muzu püre hâline getirmeniz gerekir. Püre elde etmek için muzu çatal ile ezmeniz yeterli olacaktır. Birkaç dilim muzu püre yaptıktan sonra 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırınız. Bunu yaptığınızda maskeniz kullanıma hazır hâle gelecektir. Maskenin yeterli kıvama ulaştığından emin olduktan sonra yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Uygulanışı:

Maskeyi uygulamadan önce yüzünüzü ılık su ile durulamanız gerekir. Bu hem cildinizin temizlenmesini hem de gözeneklerin açılmasını sağlayacaktır. Beş dakika kadar bekledikten sonra, 2 yemek kaşığı aloe vera jelini yüzünüze eşit olarak uygulamanız gerekir. Jeli kesinlikle maskeye karıştırmamalı, maskeden önce uygulamalısınız. Bundan sonra tek yapmanız gereken ise hazırladığınız karışımı cildinize masaj yaparak uygulamaktır. Aloe vera jeli, cildinizin korunmasını, güneş ışınlarına karşı dayanıklı olmasını sağlayacaktır. Ayrıca maskenin yüzünüze yapışmasını engeller. Muz ve bal ise cildinizi besler ve nemlendirir. Maske kuruduktan bir süre sonra yıkayarak çıkarabilirsiniz. Değişimi fark etmeniz hiç zor olmayacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git