Kusursuz Kaş Rehberi

Kusursuz Kaş Rehberi
13 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 1.160 kez okundu.

Bildiğiniz gibi artık ince kaşlar yok! Ancak doğuştan kalın kaşlarınız yoksa merak etmeyin modaya kolaylıkla ayak uydurabilirsiniz.

Öncelikle yapmanız gereken kaşlarınızın yeterli seviyede kalın olup olmadığını kontrol etmeniz. Şayet kaşlarınız yeterli kalınlıkta değilse sakın üzülmeyin. Birkaç kolay adımla çok daha sağlıklı ve çok daha bakımlı kaşlar uzatmak kendi elinizde. Bunun için her gece uyumadan önce badem yağı, zeytinyağı ya da hintyağı ile kaşlarınıza 5 dakika masaj uygulayarak kaşlarınızda fark edilebilir bir değişiklik sağlayabilirsiniz. Sağlıklı ve doğal kaşlara sahip olmanın diğer bir yolu da beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmekten geçer. Somon başta olmak üzere tüm balıklar, soya ürünleri, kuru üzüm ve kuru yemişleri tüketmeniz kıl folüküllerinizin uyarılmasına ve dolayısı ile saç ve kaşlarınızın çok daha hızlı uzamasına neden olur.

Kaş biçiminizin yüz şeklinize uygun olmasına dikkat edin;

* Şayet yüzünüz yuvarlak hatlıysa elinizden geldiği kadar yüksek bir kemer yaratın. Yuvarlak bir yüzünüz bulunuyorsa yuvarlak hatlara sahip bir kaş stili tercih etmek yüzünüzün daha yuvarlak görülmesine neden olacaktır.

* Yüz hatlarınız köşeliyse kıvrımlı bir kaş tipi tercih edin. Kıvrımın açısını daha sert ya da yumuşak yapmak da mümkün.

*Yüzünüzün kalp olması halinde ise yuvarlak ve alçak kemerli kaş biçiminden şaşmamalısınız. Bu tarz size doğal bir görünüm sunacaktır. Fakat, kısa olan yüzünüzün çok daha uzun görünmesine neden olacak yüksek kemerden uzak durmalısınız.

* Oval hatlara sahip yüzünüz için ise yumuşak ve düz kenarlı bir kaş stili tercih edin. Bu tarzda kas çizgisi hafifçe yukarı giderek ardından nazikçe aşağı inmelidir.

Kaşınıza şekil verirken bakmanız gereken üç nokta adına kurşun kalem yöntemini tercih edebilirsiniz. Kurşun kalemin ucunuzu kaşınıza koyarak burnunuza doğru paralel olarak yerleştirin. Kaşınızın başlangıcı bu nokta. Ardından kaleminizi göz bebeğinize çapraz olacak şekilde hareket ettirin. Bu sayede yapacağınız kemerin üst sınırlarını belirlemiş olursunuz. Kalemin sapını burnunuzun ucuna getirene dek hareketi sürdürün. Kalemin ucunun geldiği son nokta kaşınızın bitiş bölümü olacak.

Kusursuz kaş alma

Teorik kısım ile ilgili fikir sahibi olduysanız artık pratiğe geçebilirsiniz. Cımbızınızı hazırlayın çünkü kaşlarınızı alma aşaması geldi. Bu işlemi kusursuz olarak yapabilmeniz için paylaşacağımız ipuçlarından kolaylıkla yararlanabilirsiniz. İşte, kusursuz kaş almanın ipuçları;

* İlk olarak rahat bir duruş şekli alın ve aydınlatmanızın iyi olduğundan emin olun. Ayrıca kullanacağınız tek araç olan cımbızın kaşlarınızı basit bir şekilde kavrayıp koparacak kadar kaliteli olmasına da dikkat edin.

* Acıyı, kızarıklıkları ve şişmeleri önlemek adına kaşlarınızın üzerinde bir parça buz gezdirebilirsiniz ayrıca iyi bir nemlendirici de aynı işlevi görecektir.

* Kaşlarınızı alırken oldukça dikkatli davranın, şayet çok ileri giderek fazla alırsanız garip bir ince görünüm alacaktır. Her cımbızlamanızın ardından birkaç adım uzaklaşarak işleminizin nasıl gittiğini kontrol edin.

* Kaşlarınızı özel bir fırça ile tarayın. Kaş çizginizin kenarından taşan kıllar bulunuyorsa ufak bir makas ya da cımbız yardımı ile alın.

Kaşların içini doldurma

İşin en zor bölümü olan kaş doldurmaya geldi. Şayet bu bölüme kadar iyi gittiyseniz bundan sonraki adımlar için de kendinize güvenin. Düzgün olarak doldurulan bir kaş daha doğal ve daha kalın görünür. Şayet kaşınızın rengi saç renginizden daha açık bir tondaysa aradaki farkı kapatabilmek adına kaş kalemlerinden yararlanabilirsiniz.

Kaş renginiz ile saç renginizin birbirine mümkün olduğunca yakın olması gerekir. Şaç renginizden daha koyu bir kaş rengi kullanırsanız kaşlarınızın tuhaf bir görünüm kazanmasına neden olabilirsiniz.

Kaşlarınızı maskara, kaş doldurma tozu ya da kaş kalemi kullanarak doldurabilirsiniz. Kaş tozu kullanmanız daha kalın kaşlara sahip olmanıza yardımcı olurken, kaş kalemi hem seyreklikleri gizlemenize hem de daha doğal bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Fakat zor biçimlenen isyankar bir kaş yapınız bulunuyorsa en ideali maskara kullanmanızdır.

Mükemmel kaşlar için dikkat etmeniz gerekenler,

* Kaşlarınız için uygun bir fırça kullanın ve tüysüz kısımları doldurmaya özen gösterin.

* Şayet gerekli olduğunu düşünüyorsanız kaşınıza kuyruk yapabilir, üst ve alt çizgileri belirginleştirebilirsiniz.

* Uygulamalarınızda kaşlarınızın doğal görünümlerine bağlı kalmaya dikkat edin. Çok fazla renklendirmekten uzak durun özellikle de burun köprüsünün etrafında.

* Şayet kaşlarınızın daha belirgin bir hal almasını istiyorsanız göz kapağı ve kaş arasını renklendirebilirsiniz. Bunu yapabilmek için kaşın altına biraz gölgelendirici ile kapatıcı uygulayarak iyice karıştırın. Her şey bittiğinde kusursuz kaşlarınız ile boy göstermeye hazırsınız.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git