Ö-l-dükten Sonraki Sesler

Ö-l-dükten Sonraki Sesler
4 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 180 kez okundu.

Ö-l-dükten Sonraki Sesler • Ruh bedenden ayrıldıktan sonra ona gökten üç ses gelir; onlar sırası ile şöyledir:.Ey insanoğlu! Dünya mı seni bıraktı, sen mi dünyayı bıraktın? Dünya mı seni topladı, sen mi dünyayı topladın? Dünya mı seni ö-l-dürdü, sen mi dünyayı ö-l-dürdün?”

Ö-l-en kimse, yıkanacağı yere konduğu zaman da gökten üç ses gelir ki; onlar da sırası ile şöyledir:

“Ey insanoğlu! Hani nerede güçlü bedenin, şimdi ne kadar da zayıfsın! Hani nerede güzel konuşman, şimdi ne kadar da suskunsun! Hani nerede duyan kulakların, şimdi ne kadar da sağırsın! Bu ses, şu cümle ile bağlanır:

“Hani, seçkin dostların neredeler, ne kadar da yalnız kaldın!” Ö-l-en kimse, kefenlendiği zaman da yine gökten üç ses gelir ki onlar sırası ile şöyledir:

“Ey insanoğlu! Eğer Allah’ın rızasına sahip isen, ne mutlu sana. Eğer Allah’ın dargınlığını almışsan, vay haline! Ey insanoğlu! Eğer yerin cennet ise, ne mutlu sana. Eğer yerin cehennem ise vay haline! Ey insanoğlu! Uzun bir yolculuğa çıkıyorsun, azığın da yok. Evinden çıkıyorsun, bir daha da oraya dönmeyeceksin. Hem de sonsuza kadar. Dehşetlerle dolu bir eve gidiyorsun.”

Ö-l-en kimsenin cenazesi taşınmaya alındığı zaman yine gökten üç ses gelir; bu sesler de sırası ile şöyledir: “Ey insanoğlu! Eğer amelin hayırsa, ne mutlu sana. Eğer tevbekâr olmuşsan, ne mutlu sana. Eğer Allah’a itaatkâr olmuşsan, ne mutlu sana.

Ö-l-en kimse, cenaze namazı kılınacağı yere konduğu zaman da gökten üç ses gelir, o sesler de sırası ile şöyledir: “Ey insanoğlu! Şimdiye kadar işlediğin her işini, şu anda göreceksin. Eğer işlerin hayır ise, hayır göreceksin. Eğer amelin şer ise, şer göreceksin.”

Ö-l-en kimsenin cenazesi kabir ağzına konduğu zaman gökten üç ses daha gelir ki; bu sesler sırası ile şöyledir:“Ey insanoğlu! Ömür boyu çalıştın, bu batak için ne hazırladın?

Zengin halinden, bu fakirlik gününe ne taşıdın? Bu karanlık yer için, nasıl bir aydınlık getirdin?”

Ö-l-en kimse, kabrine konduktan sonra da yerden üç ses gelir; bu sesler de sırası ile şöyledir: “Ey insanoğlu! Sırtımda iken gülüp oynuyordun; şimdi içimde ağlayacaksın.

Sırtımda iken sevinçli idin; şimdi içimde üzüleceksin. Sırtımda iken konuşuyordun, şimdi suskun olacaksın.”

Ö-l-en kimseyi insanlar kabrinde yalnız bırakıp gittikten sonra, Yüce Allah şöyle buyuracak:“Ey kulum, şimdi tek başına yalnız kaldın. Herkes, seni bu kabir karanlığında bırakıp gitti. Halbuki sen onlar için bana karşı gelmiştin!

Bugün ben, sana öyle merhamet edeceğim ki, insanlar buna şaşıracaklar. Çünkü ben sana bir ananın çocuğuna olan şefkatinden daha şefkatliyim.”

BU DÜNYA EKİN TARLASI NE EKERSEN ONU BİÇERSİN

ÖNEMLİ OLAN AHİRETTİR YOL KISADIR KARDESIM HİÇ Ö-L-MEYECEK GİBİ YAŞAMA GİDENLER NEREYE GİTTİ BİR DÖN BAK ARDINA TÖVBE ET ONUN RAHMETİNE SIĞIN MERHAMETLİLERİN EN MERHAMETLİSİNE

Bu dünya mel’undur içindekiler de mel’undur {yalandır} Geldiğimiz yere gidecegiz birer birer Hesap var terazi var azap var sonsuzluk var.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git